Kalite Değerlendirmesi Öncesi Atılan Mesaj Tepki Topladı

17 Şubat Kalite Değerlendirmesi Öncesinde Hatırlatmalar; başlıklı bir metin yazarak sorumlu hemşire gönderilmesine Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim ÖZER sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Kalite Değerlendirmesi Öncesi Atılan Mesaj Tepki Topladı

Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim ÖZER paylaşımında geçici görevlendirilmelere, yemekhane ile ilgili sorunlara, çalışanların yakınları muayyene ettirememesine, hemşirelerin görevi olmadığı halde order yazmasına da yer verdi. Yalova Devlet Hastanesi Yönetimi olarak atılan mesajda "yaptığınız hizmetleri standardize ederek göstermenin başka bir yolu olmadığı" ifadesi, " 4 günün eksiklikleri tamamlama" ve "hassasiyet göstermeyen personel ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağı" ifadesi dikkat çekti.  Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim ÖZER paylaşımı;

17 Şubat Kalite Değerlendirmesi Öncesinde Hatırlatmalar; başlıklı bir metin yazarak sorumlu hemşire arkadaşlara tehdit içerikli bir mesaj atan yöneticiye sormak istediğim sorular;
1- 24 saat çalışmanın olmayacağını,en fazla 3 gün boşluk bırakmanın kural olduğunu söyleyip personel yetersizliğinde 24 saat kuralını hiçe sayıp gün aşırı nöbet tutulması talimatını veriyormusunuz?
2- Verimli olması gerektiğini savunduğunuz sağlık çalışanı arkadaşlara ne kadar değer veriyorsunuz?Sorunlarını ne sıklıkla dinliyorsunuz?
3-Hemşire sayısının yetersizliğini en son ne zaman dile getirip,dış görevlendirmedeki arkadaşların hastanede çalışmalarını talep ettiniz?
4-Liyakata ne kadar önem veriyorsunuz ve kafanıza göre görevlendirmeleri neye göre yapıyorsunuz?

5-Yemekhanenin bu kötü gidişatı konusunda ne yaptınız?
6-Sağlık çalışanlarının kendi hastanelerinde yakınlarını bile muayene ettirmekte sıkıntı çektiği bu duruma müdahale ettiniz mi?
7- Order’leri görevi olmadığı halde hemşire arkadaşlara yazdırıyorsunuz...İleride bi sıkıntı olduğu zaman sıkıntıyı üstlenecekmisiniz?

Madem konu iyi bir puan almak,denetimden iyi bir şekilde geçmekse öncelikle vicdanları rahatlatacaksınız...Canla başla çalışan,çoğu geceyi çocuklarından ayrı geçiren,başka canlar için öz canlarından ayrı kalan sağlıkçı arkadaşlarımızın sorunlarını görmezden gelemezsiniz...Hiçbir mobinge müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isterim...Bu kadar ağır tempoya,bu kadar gayretli çalışmaya karşı yapılan bu davranışı çok yersiz buluyor,bu kutsal mesleğe sahip arkadaşlarımıza ilkokul öğrencisi muamelesi yapılmasını kabul etmiyorum...Saygılarımla...
Yalova Sağlık-Sen Şube Başkanı
Halil İbrahim ÖZER

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 15:47

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
denetim
denetim - 8 ay Önce

sağlık bakanlığında çalıştığımız için biliyoruz ön il sağlık müdürlüğünde ve hastanelerde kalite biriminde çalışan tabi torpilli kişiler burada çalışır başkası çalışmaz çalıştırılamaz bunlar Ankara da bir kaç gün eğitim almış kişilerdir. lisans mezunu olsun yeterli hangi bölüm olduğunun önemi yok tek önem torpil gelelim kalite denetimine sağlık müdürlüğünden 1 (bir) hafta önce gelirler bakarlar giderler belli bir tarih de de bakanlık dan gelirler D-E-NE-T-İ-M böyle olmaz ansızın habersiz olur saati olmaz ama nerede bakanlık da böyle bir uygulama yukarıdaki kişi doğru söylemiş hazırlık böyle olur bakanlık da

ARTIK PROFESYONEL SÖZLEŞMELİ YÖNETİM İŞ BAŞINDA
ARTIK PROFESYONEL SÖZLEŞMELİ YÖNETİM İŞ BAŞINDA @denetim - 8 ay Önce

SAĞLIKTA EN İYİ YÖNETİCİLER BİZDE!

ERKEN SEÇİME KADAR SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SİSTEMİ MUHAKKAK KALMALI ;)

SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

İŞTE BÖYLE OLMALI. SAYGILARIMLA.

hemşire
hemşire - 8 ay Önce

Helal olsun sana koca yurekli adam sadece burada değil sorunlarımızı sesimizi duyurabileçeğimiz heryerde bu tehdit içeren paylaşımı duyur duyur ki kimlerin eline kaldığımızı görsünler.

KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE İŞ YAPAR?
KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE İŞ YAPAR? @hemşire - 8 ay Önce

KAMU HASTANELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE ZAMAN SAĞLIKCILARA SAHİP ÇIKACAK?

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 8 ay Önce

Kalite denetimi gerçekten yapılıyor mu?

KALİTE DENETİMİNİ BİLMİYORUZ AMA KALİTESİZLİK DENETİMİ KESİNLİKLE YAPILIYOR
KALİTE DENETİMİNİ BİLMİYORUZ AMA KALİTESİZLİK DENETİMİ KESİNLİKLE YAPILIYOR @Sağlıkçı - 8 ay Önce

BİR GÜN KALİTE DENETİMİ DE OLUR. BUNU ALLAH BİLİR ;)

bilgin yoksa fikrin de olmasın lütfen
bilgin yoksa fikrin de olmasın lütfen - 8 ay Önce

buradaki mesajda yazılan maddelerin hepsi denetimde bakılacak kriterler. Bu kriterler mesajla hatırlatılmış. görevini yapmayan da gereğini yaparız demişler. Anlaşılan sendikacılar idareciler hakkında gerçek malzeme bulamamışlar ve bunu haberi sipariş etmişler. Ne günlere kaldık

sanırım
sanırım @bilgin yoksa fikrin de olmasın lütfen - 8 ay Önce

Kardeş hakikaten bilgin olmadan fikir beyan etmişsin. Bunlar kalite kriterleri tamam da Başkan bunların hepsinin hemşireye dayatılmasına isyan etmiş. Order yazmak, epikriz yazmak hemşirenin mi görevi doktorun mu görevi?

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 8 ay Önce

Şunu yazan yönetici hakkında umarım mobingden yasal işlem başlamıştır..

on numara
on numara - 8 ay Önce

tüm sağlıkçıların içindeki gizli kalan dil bu.. helal olsun ağzına sağlık

SAĞLIKSEN OLMASA SAĞLIKÇIYA SAHİP ÇIKAN YOK
SAĞLIKSEN OLMASA SAĞLIKÇIYA SAHİP ÇIKAN YOK - 8 ay Önce

İYİKİ SAĞLIKSEN VAR DA HEMŞİRELER RAHAT RAHAT ÇALIŞIYORLAR!

göksema
göksema @SAĞLIKSEN OLMASA SAĞLIKÇIYA SAHİP ÇIKAN YOK - 8 ay Önce

Ne yaptı sendika acaba da böyle konuşuyorsun


SIRADAKİ HABER