"Kafamdan kurşun geçtiğinde bile sürekli yaşamak için çabaladım"

"Kafamdan kurşun geçtiğinde bile sürekli yaşamak için çabaladım"

Ankara'nın Keçiören ilçesinde, 18 günlük evliyken, intihara kalkıştığını ileri sürdüğü Sevginur Aktaş'ı tabanca ile başından vurup, ağır yaraladığı suçlamasıyla tutuklu yargılanan polis memuru Müslüm Aktaş, duruşmaya tekerlekli sandalye ile gelen eşinin intihar girişimi iddiasını tekrarladı. Sevginur Aktaş, "Kesinlikle yalan. Yaşamayı çok seviyordum. Kafamdan kurşun geçtiğinde bile sürekli yaşamak için çabaladım" dedi.
Ankara'nın Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde anestezi teknikeri Sevginur Aktaş (22), geçen yıl 13 Eylül'de, evinde silahla başından vurularak, yaralanmış buldu. Aktaş, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözaltına alınan ve eşinin intihar ettiğini öne süren Müslüm Aktaş  (27) ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sevginur Aktaş, yoğun bakımdan çıktıktan sonra polise verdiği ifadesinde, intihar etmediğini, eşinin kendisini vurduğunu söyledi. Beyninin hasar görmesi nedeniyle yürüyemeyen, görme sorunu yaşayan Aktaş, tedavisi tamamlandıktan sonra tekerlekli sandalye ile taburcu edildi.
Müslüm Aktaş'ın 'eşe karşı öldürmeye teşebbüs', 'kişi hürriyetinden yoksun kılma', 'eşe karşı nitelikli cinsel saldırı', 'eşe karşı kasten yaralama' suçlarından 75 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada yargılanmasına başlandı. Aktaş, Ankara 35’inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katıldı.

'KAFAMDAN KURŞUN GEÇTİĞİNDE BİLE YAŞAMAK İÇİN ÇABALADIM'


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Duruşmada konuşan Sevginur Aktaş, eşiyle sosyal medya üzerinden tanıştıklarını belirterek, "22 Mart 2020'de nişanlandık. Nişan taktıktan sonra Müslüm dünyayı burnumdan getirdi. Aşırı kıskançlık yüzünden psikolojik şiddet had safhadaydı. Nişanlılık döneminde ayrılmak istedim; ancak 'Bizde ayrılık yoktur artık o yüzük parmağına girdi. Sen benim ahiretliğimsin, anca ölürsen' gibi sözler söylüyordu. Ayrılmak istedim ancak tehditleri nedeniyle evlendim. İfadesinde nişanlıyken de intihar girişiminde bulunduğumu söylüyor. Kesinlikle yalan. Yaşamayı çok seviyordum. Kafamdan kurşun geçtiğinde bile sürekli yaşamak için çabaladım" dedi.

Milliyet

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER