Kadrosu burada olup hastaneye uğramayanlar var

Kadrosu burada olup hastaneye uğramayanlar var

CHP Kadirli İlçe Başkanı Mehmet Döğüşçü, Kadirli Devlet Hastanesi‘ndeki kadro yetersizliğine dikkat çekerek, “Kadirli Devlet Hastanesi’nde şu anda göğüs hastalıkları mütehassısımız yok, kardiyoloji yok… Beyin cerrahımız yok, enfeksiyon uzmanımız yok. Acil uzmanımız da atanmış ama henüz göreve başlamamış… Siyaset Kadirli Devlet Hastanesi’nin sırtından inmiyor” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Mehmet Döğüşçü, Osmaniye‘nin Kadirli ilçesindeki Kadirli Devlet Hastanesi önünde bugün yaptığı açıklamada, kadro yetersizliği nedeniyle hastanedeki kalitesiz hizmetin vatandaşı mağdur ettiğini belirtti.

“SİYASİLERİN MÜJDE İLE BİLDİRDİĞİ ATAMASI YAPILAN DOKTORLARIMIZIN DA ÇOK UZUN SÜRE KALMADIĞI AŞİKAR”

Döğüşçü, şunları söyledi:

“Bugün, uzun dönemden beri Kadirli’de kanayan yaraya, zirveye çıkmış bir yaraya dikkat çekmek için huzurlarınızdayız. Kadirli Devlet Hastanesi’nde şu anda göğüs hastalıkları mütehassısımız yok, kardiyoloji yok. Her çarşamba geliyor kardiyolog, ama heyet raporu almak isteyenler için heyete girmeye geliyor. Beyin cerrahımız yok, enfeksiyon uzmanımız yok. Acil uzmanımız da atanmış ama henüz göreve başlamamış. Siyasilerin müjde ile bildirdiği ataması yapılan doktorlarımızın da çok uzun süre kalmadığı aşikar.

MR cihazı haftanın belli günleri çalışıyor, belli günleri ne hikmetse bozuluyor. Kalp hastalarının raporları dahiliye doktorlarına imzalatılmaya çalışılıyor. Kalp hastalarının raporlarını kalp mütehassısı imzalar. Sağlık Bakanlığı‘mızın bir sloganı var ‘kesintisiz sağlık hizmeti’. ‘Hasta her ne şikayetiyle gelirse gelsin gittiği hastanede o şikayetini giderecek kadrolar mevcuttur’ deniyor. Kadirli’ye baktığınızda, Osmaniye ili genelinde, Adana‘da, Maraş‘ta hatta ve hatta Antep’e, sevklerden dolayı, ‘Kadirli kaç nüfuslu? Kadirli’de hastane yok mu? Kadirli’de doktor yok mu? Niye herkes buraya sevk ediliyor’ diye sözler söyleniyor.

“SİYASET KADİRLİ DEVLET HASTANESİ’NİN SIRTINDAN İNMİYOR”

İş yapan personeller mutsuz. Burası siyasi iktidarın işe sokma, samanlık gibi, arpalık gibi… Kadrosu burada olup diğer kurumlarda boş oturanlar var. Kadrosu burada olup hastaneye uğramayanlar var. Eşinin üzerinden ticaret yapan, akşama kadar ticarethanede oturanlar var. Protokol sayılarına baktığımız zaman, nüfus oranlarına baktığımız zaman buranın rakamları yerlerde geziyor. Siyaset, Kadirli Devlet Hastanesi’nin sırtından inmiyor. Sendikasına göre, siyasi görüşüne göre, görevi öğrenen memurlar bir başka yere gidiyor. Siyaseten gelen memurlar vatandaşa ve doktorlara üst perdeden bakıyor. Çünkü niye; emeğiyle hakkıyla gelmeden, siyaseten gelen bir yer. Kimsenin ucuz siyasi hesaplarla siyaseti memur tayini, doktor tayini, hastaneye adam sokmaya indirgemeleri sonucunda Kadirli’nin geriye dönüp bir köy olmasına izin vermeyeceğiz. Bizim nüfusumuz 150 bin. Andırın‘ı, Sumbas‘ı düşünün; koskoca bir şehir, gelinen noktada hastanede hizmet yok.

“KADİRLİ’Yİ KÖYE ÇEVİRMELERİNE BEN VE CUMHURİYET HALK PARTİSİ İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kalp krizi geçirdin, nereye gideceksin, devlet hastanesine gideceksin. Kardiyolog var mı? Yok. Çocuk damdan düştü, balkondan düştü, acil getirdin buraya, beyin cerrahı var mı? Yok. Osmaniye’ye gidene kadar bir saniye bir saniye. Onun için yetkililerin dikkatini çekmek istiyorum. Kadirli halkı hakkı olanı almalıdır. Çünkü Kadirli bu ülkede ve bu bölgede sembol bir şehirdir. Kadirli’yi köye çevirmelerine ben ve Cumhuriyet Halk Partisi izin vermeyeceğiz.”

Kaynak Linki:https://burdurdanhaberler.com/chp-kadirli-ilce-baskani-mehmet-doguscu-siyaset-kadirli-devlet-hastanesinin-sirtindan-inmiyor/

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2022, 08:30

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Müdürlük te masa başı oturup kadrosu hastaneyi dolduran var. Veya hastane tayin olduğu günden 1 gece mazeretide yok nöbet tutmayanlar var. Yapsinsanlar bakalım bu dünyada böyle. Kıyamet günü muhakkak gelicek ozaman bakalım neler oluyor. Covid pandemide dahi 1 gece nöbet tutup veya bir ek mesaiye gelmeyip nöbet ,bayram seyran hep aynı kişiler çalışıyor. Bakın bayram geldi mazeretsiz bir artı mesai tutmayanlar bir gece nöbet tutmayanlar sizin çocuklarınız sizin aileniz aile bizimkiler değil. Kim bunlara göz yumuyorsa ,kim yıllardır nöbet tutması gerekirken tutmuyorsa, kim hastanenin kadrosunu doldurup müdürlük te çalışıyorsa ben ve benim gibi colugunu çocuğunu bırakıp +2 mesailer tutmak zorunda kalıyorsa hakkım haram olsun. Hakkımızi kıyamet günü muhakkak alacağız. Adalet sıfatının sahibi olan Hz. Allah hem bu dünyada kul hakkı yiyenlere hem ahirette hakkımızı koymasın. Kul hakkı yiyip gülüp oynayanlar yerle bir olduğunuz günleri görürüz inşAllah. Bu mizan ve bu terazi gelecek 100 yıl yaşasan yine ölüm muhakkak gelicek kul hakkıyla gidenlere ne olucak yüce kitapta yazıyor.

Osmn ctnky
Osmn ctnky - 2 hafta Önce

Bu sadece orda değil tüm Türkiye de böyle
Kadrosu bir ilin bir ilcesinde entegre hastane müdürü ama kendi burda baksnlikta bir projede görevli görünüyor ve iki ayrı maaş alıyor....

Hasan akgül
Hasan akgül - 2 hafta Önce

Zonguldak kadım doğumdaki khk işçileri valilikte çalışıyor şöför olarak Temizlikte gözüküp Arşivde memur işi yapanda var

Mustafa Tunc
Mustafa Tunc - 2 hafta Önce

Kadrosu Urfa'da olup Urfa'ya hiç gitmeyip, Burdur'da ikamet eden hemşirede var, 6 yildir hiç ise gittiğini görmedik. Bankamatik hemsiresi, yazıktır günahtır.

Sağlıkta çöküş
Sağlıkta çöküş - 2 hafta Önce

Twitter dan sayın bakana yazmanız gerekirdi. Malum, bakan bey işlerini en hızlı şekilde oradan yürütüyor.

Kayseri
Kayseri - 2 hafta Önce

Kayserinin durumu malumunuz bahsetmeye gerek yok artık mide kaldır mıyor

Sağ.Mem.
Sağ.Mem. - 2 hafta Önce

Üniversitelerde doktor kontenjanı artırıyor diye hükümete bir ton laf söyle. Sonra da doktor yok diye ağla.....

izmir
izmir - 2 hafta Önce

en azından biryerlerde mesai yapıyorlar :) Hiç mesaiye gelmeyebilirlerdi


SIRADAKİ HABER