İzmir Tabip Odası: Bir hekim, bir hemşire ve bir kayıt görevlisi ölümle tehdit edildi

İzmir Tabip Odası: Bir hekim, bir hemşire ve bir kayıt görevlisi ölümle tehdit edildi

İzmir Tabip Odası, şehirdeki bir özel hastaneden sağlık çalışanlarına yönelik ölüm tehdidini paylaşarak, sağlıkta şiddetin devam ettiğini bir açıklama ile duyurdu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

16 Mayıs tarihinde özel bir hastanede bir hekimin, bir hemşirenin ve bir kayıt görevlisinin ölüm ile tehdit edildiğini açıklayan İzmir Tabip Odası, ''Muayene odasında bulunan hastanın eşi, muayene devam ederken meslektaşımızın uzman olup olmadığını sorgulamış, hastanın muayene yöntemini sorgulamaya başlamıştır. Meslektaşımızın, hasta yakınına dışarı çıkmasını söylemesi üzerine hasta yakını meslektaşımızla tartışmaya başlamış, meslektaşımızı kolundan tutarak tartaklamaya başlamıştır. Daha sonra meslektaşımıza ve olaya müdahale eden hemşire ve kayıt görevlisine hakaret etmiş, ölümle tehdit etmiştir. Olayın ardından meslektaşımız, hemşire ve acil servis kayıt görevlisi, şiddet uygulayan bu kişiden şikâyetçi olmuşlardır'' denildi.

Olayla ilgili adli sürecin başlatıldığını da ifade eden Tabip Odası, hukuki sürecin Tabip Odası tarafından yürütüleceğini belirtti.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hmmm
Hmmm - 1 yıl Önce

TTB haberiyse görmezden gelin biz onları tanıyoruz

Endişeyle Takipteyiz
Endişeyle Takipteyiz - 1 yıl Önce

Merak ediyorum tabibler birliğinden aşıyı bulduk haberlerini duyarmıyız !!

SIRADAKİ HABER