İzmir İl Sağlık Müdürlüğü de su tartışmasına dahil oldu!

İzmir’in Buca, Karabağlar, Gaziemir ve Menderes ilçelerinde iletilen suda meydana gelen sıkıntıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Bakteriyel analizlerin sonuçları için 48-72 saatlik süre beklenmektedir. Bu sürenin sonunda daha anlamlı sonuçlara ulaşılabilecektir. Bahse konu olan bölgelere hizmet veren hastanelerimizdeki bağırsak enfeksiyonu bulgusu veren hastaların bir önceki haftalar göre yüzde 15 artış gösterdiği belirlenmiş olup bu durumun sularla alakalı olup olmadığı ancak kapsamlı bakteriyel analizlerin sonuçlarına göre değerlendirilecektir” denildi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü de su tartışmasına dahil oldu!

 İZSU Genel Müdürlüğü, önceki gün yaşanan kısa süreli teknik arıza nedeniyle içme suyunda görülen koku sorununun insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmadığına ilişkin “mikrobiyolojik analiz” sonuçlarını da yayınlamıştı. Koku probleminin oluştuğu 20 Haziran Pazar günü 12.30-18.00 saatleri arasında Gaziemir ve Karabağlar ilçelerinden alınan numunelere ait analiz sonuçlarına göre “E.coli”, “Koliform Bakteri”, “C.perfringens” değerlerinin sıfır olarak ölçüldüğü, bu değerler çerçevesinde şebeke suyunun tüketimine bağlı bir rahatsızlık yaşanmasının söz konusu olmadığı bir kez daha vurgulandı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konuyla ilgili İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı:


"İlk değerlendirmelerde klor oranlarının yeterli olduğu görülmüş olmakla birlikte kapsamlı bakteriyel analiz sonuçları için 48-72 saatlik bekleme süresi gerekmektedir. Bu sürenin sonunda daha anlamlı sonuçlara ulaşılabilecektir. Aynı dönemde bahse konu bölgelere hizmet veren hastanelerimizdeki akut gastroentrit bulgusu veren hastaların bir önceki haftaya göre yüzde 15 civarında artış gösterdiği gözlemlenmiş olup, bu durumun sularla alakalı olup olmadığı ancak kapsamlı bakteriyolojik analizlerin sonuçlarına göre değerlendirilecektir."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER