İYİ Partili Doktor Milletvekili Partisinden İstifa Etti

İYİ Partili Doktor Milletvekili Partisinden İstifa Etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, partisinden istifa etti

İYİ Parti Antalya Milletvekili ve STK 'lardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuba Vural Çokal, önceki gece Twitter adresi üzerinden bir açıklama yaptı ve partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Twitter sayfası üzerinden açıklama yapan Çokal, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu ve İYİ Parti üyeliğinden, İYİ Parti'deki görevlerinden istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu.

Çokal yaptığı açıklamada
"Eğer emekler kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum bir siyasi partide alışkanlık haline geldiyse, ne yazık ki ülkeye ümit olamaz, yol arkadaşlarım ve şahsımda uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Türk milliyetçiliğini daha etkin ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener'in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol beklentileri karşılayamamıştır. En önemlisi şahsımı Antalya seçmeni seçmiştir. Antalya dışında zorlama bir siyasetin Antalya'ya dayattığı bu siyasal durumun adı üzüm yemek değil, bağcı dövmektir. Bağban olarak çekiliyor, dağdan gelenlerin önünü açıyoruz"

Tuba Vural Çokal Kimdir ?

İlk ve ortaokulu Çağlayan İlköğretim Okulu’nda tamamladı.

Lise eğitimimi İstanbul Özel Ata kolejinde tamamladı. 1996 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Göz Hatalıkları Uzmanlığı İhtisasını 2003 yılında, Fizyoloji doktorasını 2004 yılında tamamladı.

2003 yılında Amerika Baylor (Methodist) University’de glokom üzerine gözlemci olarak görev aldı. 2010-2011 yılları arasında Hindistan'da Chennai'de Agarval Hastanesinde Katarakt Cerrahisi üzerine eğitim aldı

Sırasıyla İstanbul’da Alman Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı, Şişli Göznurunu Koruma Vakfı Göz Hastanesinde Başhekim olarak çalıştım.

Daha sonra Antalya’ya dönerek Özel Side Anadolu Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bir süre sonra da Side’de kendi kliniğimi açtım. Emekli Noter Altunay ve emekli Hazine Avukatı Günay Vural’ın kızı olan Tuba Vural Çokal, Meslektaşı olan bir hekimle evli ve iki erkek çocuk annesi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 18:45

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

YOLUNUZ AÇIK OLSUN DİYELİM. SAYGILARIMLA.

hemşire
hemşire - 8 ay Önce

vekilliktende istifa etsin kıyak emeklilik ve diger haklarıda bıraksın o zaman görelim halkı için çalışanı

Meral ablamızın yanındayız
Meral ablamızın yanındayız - 8 ay Önce

gidene kal denmez.

iyiler er ya da geç kazanır

SIRADAKİ HABER