İngiltere'de kaldırımda 6 saat ambulans bekleyen kadın öldü

İngiltere’de Evinin dışında düşerek ayağını kıran kadın, soğuk kaldırımın üzerinde ambulans beklediği 6 saatin ardından öldü

İngiltere'de kaldırımda 6 saat ambulans bekleyen kadın öldü

Donna Gilby, Aberdare yakınlarındaki Cwmaman köyünde arabasından çıkarken ayağının takılmasıyla hareket edemez hale geldi. 47 yaşındaki kadın, acı içinde yerde yatarken 999 acil çağrı merkezi operatörleri kadının telaşlı ailesine çok sayıdaki çağrıyla başa çıkmaya çalıştıklarını söyledi. Sırtında ciddi bir ağrı olduğu için bir çocuk annesi kadını hareket ettirmeye korkan akrabaları ve komşuları, Gilby’i sıcak tutmak amacıyla üzerine montlar ve battaniyeler örttü.

6 SAAT YERDE İNLEDİ

6 saatlik bekleyişin ardından nihayetinde Merthyr Tydfil’deki Prens Charles Hastanesi’ne kaldırılan kadın,ertesi gün ani kalp durması nedeniyle öldü. Şimdi adli tabip, resmi soruşturma başlatılıp başlatılmayacağına karar verecek. Kadının babası Gareth Gilby, “O kadar saat beklemesi kesinlikle doğru değildi” dedi. Welsh Ambulans Hizmetleri bir açıklamayla gecikme için özür diledi ve geç kalan müdahaleyi araştıracağına söz verdi. Kurumun baş yöneticisi Jason Killens, “Bu olayda müdahalemiz, istediğimizden uzun sürdüğü için üzgünüz” diye konuştu.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
asayiş berkemal
asayiş berkemal - 10 ay Önce

Yani ortada büyük bir yanlış ama hiç biri kaba konuşmuyor. Şu bildiğimiz dünyayı sömüren eleştirdiğimiz, savaştığımız ingilizler ya bunlar. Avrupa kökenli haberleri okuyunca farkediyorum dilleri, yaklaşımları başka, ince bir lisan kullanmayı tercih ediyorlar.Biz çok gerginiz ve sonumuz hayır değil.

leyla ile mecnun
leyla ile mecnun - 10 ay Önce

Altı saat bekletmişler kadın ölmüş ama;
cok nazikler
yaklaşımları,lisanları
çok farklı
gerçekten

SIRADAKİ HABER