İllere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası açıklandı

İllere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası açıklandı

9-15 Eylül arasında 100 bin kişide görülen haftalık vaka haritası açıklandı.

Her 100 bin kişide Kovid-19 vaka sayısı İstanbul'da 292,33, Ankara'da 374, İzmir'de 47,99 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şöyle;


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

9-15 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Kastamonu, Zonguldak, Karabük, Kilis, Tunceli, Ardahan, Çankırı, Kahramanmaraş, Osmaniye, Erzincan.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 ay Önce

çok kötü günlere doğru gidiyoruz, hala millet olarak, işin vehametini anlayamadık, ALLAH bu cahil cüheda kesime akıl,fikir versin.

uzm dr
uzm dr - 1 ay Önce

Rakamlar herşeyi açıklıyor bundan 7,8 ay öncesinde günlük yapılan test sayısı en fazla 150 bin ile 200 bin arasında iken ve aşılama oranları çok yüksek iken şimdilerde ise test sayıları 300 bin ile 400 bin arasında bu demektir ki insanımız aşılamayi bırakmış teste yönelmiş aşılama yerine testi tercih ediyorlar buna bir an önce çözüm üretilmelidir ya aşılamayi mecbur kılacaksin yada PCR testlerini ücretli hale getireceksin hem ücretsiz aşı hem ücretsiz test olamaz . mikrobiyoloji uzmanı.

Bu böyle gitmez aşılmayi mecbur kılmak gerekir pcr testlerini ücretli hale getirin yoksa kimse aşı olmuyor vatandaş nede olsa test yaptırıyorum aşıya gerek yok diyorlar ücretsiz aşı varken ücretsiz pcr testi olamaz devlete yazık günah .okulların ara tatil döneminde iki hafta kapanma biraz olsun rahatlatır olması gereken budur

Sağlık
Sağlık @uzm dr - 1 ay Önce

Aynen katılıyorum, aşı yaptırmıyorsa parasını ödesin.

SIRADAKİ HABER