İlçe Sağlık Müdürüne Saldırı

Sağlıkta şiddet çirkin yüzünü bu defa Çanakkale’de gösterdi. Kendini bilmez bir şehir magandası görevi başında ki Sağlık Müdürünü yumruklayarak darp etti. Ancak ağırlaştırılmış Sağlıkta Şiddet Yasasına rağmen aynı zamanda doktoru ölümle de tehdit eden saldırganın serbest bırakılması büyük şaşkınlık yarattı…

İlçe Sağlık Müdürüne Saldırı

Pandemi döneminde Koronavirüs ile canla başla mücadele eden sağlık çalışanları, maalesef kendi canlarını koruyamıyorlar. Dinmek bilmeyen sağlıkta şiddetin son örneği Gelibolu ilçesinde yaşandı. Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan, görevli olduğu sağlık ocağında saldırıya uğrayarak darp edildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

ÖNCE YUMRUKLADI ARDINDAN TEHDİT ETTİ…

Alınan bilgiye göre PCR testi yaptırmak için sağlık ocağına gelen 22 yaşında ki Doğukan D. yoğunluk nedeniyle yaşanan sıradan dolayı hemşire ve sağlık çalışanlarıyla tartışmaya başladı. İkna edilemeyince binada bulunan Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan ile görüştürülen genç, taşkınlıklarını burada da sürdürünce polis çağrılmak istendi. Ancak bu duruma daha da öfkelenen saldırgan, Doktor Ceyhan’ı yumruklayarak iddiaya göre ölümle tehdit etti.

SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI, İTİRAZ REDDEDİLDİ…

Saldırı sonucu Müdür Atakan Burak Ceyhan hafif yaralanırken saldırgan Doğukan D. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Ancak nöbetçi mahkeme tarafından kısa sürede serbest bırakıldı. Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılınca tutuklama talebiyle yapılan itiraz da ikinci kez reddedilince saldırganın adli kontrol kararı ile serbestlik halinin devamına karar verildi.

Yaşanan bu gelişme özellikle sağlık camiasında şok etkisi yaratırken kamuoyunda da büyük tepki topladı. Saldırganın serbest bırakılmasına en sert tepki ise Sağlık-SEN Çanakkale Şubesi Başkanı Suat Özen’den geldi.

Çanakkale Özel Haber

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 00:24

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay doğru
Bay doğru - 2 hafta Önce

He he kesin sendika başkanından gelmiştir en sert tepki.

ADİL
ADİL - 1 hafta Önce

Bu çoçuğun arkası olmasa böyle davranamaz,kimmiş açıklasınlar.

SIRADAKİ HABER