İlçe Sağlık Müdüründen Açıklama

İlçe Sağlık Müdüründen Açıklama

Akçakoca Devlet Hastanesi'nin iyi yönetilmediği yönünde yerel basında çıkan haberler ve son olarak hastane koridorlarında dolaşan köpekle ilgili, Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk, kamuyoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığı açıklamada: “ Gerek Sağlık Bakanlığı yönetmelikleri, gerekse İlçe Sağlık Müdürlüğü görev ve sorumlulukları talimatnamesinde yer alan tüm vazifelerimizi imkanlar dahilinde en üst düzeyde ifa etmeye gayret ediyoruz. İlgili yerel basın mensubu arkadaşımızın eleştirilerilerine cevap verme zorunluluğumuz olmasa bile bazı bilgilendirmeleri yapma zorunluluğu doğmuştur.

1- Doktor atamalarını İlçe Sağlık Müdürü değil, Sağlık Bakanlığı Merkezi Teşkilatı yapar.

2- Devlet Hastanesi’nin denetimi veya koordinasyonu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde, İlçe Kaymakamı’nda değil il merkez yönetimlerindedir. Görevli arkadaşlarımızın bir anlık dalgınlığından yararlanan bir hayvanın koridora girmesi ne bir güvenlik ihlaline, ne de hastanenin genel hijyen kurallarına zarar vermektedir. Bahsedildiği gibi sağlığı tehdit edebilecek bir durum söz konusu değildir.

3- Benim şahsım üzerinden ilçenin en önemli sağlık alanına saldırmak, bu hizmetin düzelmesine değil, daha fazla zarar görmesine neden olacaktır.

Görevimizi hem kamusal fayda hem de Allah rızası için ifa eden kamu personelleri olarak, görev alanımızdaki vatandaşlarımızın bilgi taleplerini karşılıksız bırakmayız. Tüm merkezi ve taşra birliklerimizin ortak amacı halk sağlığı ve huzurunu korumaktır. Bu ve benzeri haberler bizi yolumuzdan döndürmeyeceği gibi, hem İl Sağlık Müdürlüğümüz hem de bakanlığımızla hali hazırda olan kuvvetli koordinasyonumuzu daha da fazla güçlendirmeye gayret edeceğiz. İlçemizdeki sağlık kurumlarının fiziki eksiklikleri ve personel sorunları il sağlık müdürlüğümüz tarafından hassasiyetle takip edilmekle birlikte, bakanlığımızın tüm imkanları il genelinde en üst düzeyde kullanılmaya gayret edilmektedir. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak, İl Sağlık Müdürlüğü’müzün çalışmalarına azami düzeyde katkı sağlamaya, bölge insanımızın sağlık hizmetlerine en iyi şekilde ulaşabilmesi adına gece gündüz gayretle çalışıyoruz.” dedi.

Kaynak: www.oncurtv.com//www.oncurtv.com/gundem/ilce-saglik-mudurunden-aciklama-h143540.html


 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

ÇOK HİKMETLİ BİR MEMLEKET ŞU AKÇAKOCA. BUNDAN ÖNCEKİ SEÇİMLERDE DE AKÇAKOCA'DA DOĞALGAZ BULUNMUŞTU. E SAHİDEN BU DOĞALGAZ'DAN Bİ HABER VAR MI?SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER