İlçe hastaneleri sağlık ocağına döndü

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ulaşım masrafları nedeniyle hastaların hastanelere gidememesini TBMM’de dile getirdi. Hastaların randevu alamadıklarını alanların da ulaşım maliyetleri nedeniyle zor durumda kaldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Vatandaşımız hastanelerden randevu alamıyor. Hastanelerde uzman doktor kalmadı. İlçe hastaneleri sağlık ocağına döndü, vatandaş Kavimler Göçü gibi hastane hastane dolaşıyor.

İlçe hastaneleri sağlık ocağına döndü

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ulaşım masrafları nedeniyle hastaların hastanelere gidememesini TBMM’de dile getirdi.

Hastaların randevu alamadıklarını alanların da ulaşım maliyetleri nedeniyle zor durumda kaldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi:

“Vatandaşımız hastanelerden randevu alamıyor. Hastanelerde uzman doktor kalmadı. İlçe hastaneleri sağlık ocağına döndü, vatandaş Kavimler Göçü gibi hastane hastane dolaşıyor. Günlerce uğraşıp randevu alabilenler de yol paralarını karşılamadıkları için hastaneye gidemiyor. Edirne’de bugün yerel bir gazetemizde haber vardı. Otobüs, minibüs fiyatları Edirne-Enez arası tek biniş 170 lira, İpsala 115 lira, Keşan 90 ve Uzunköprü 50 lira olmuş. Bir de bunun dönüşü var. Hasta, yanına refakatçi alırsa bunların 4 katı, şehir içi dolmuş masrafını katmadık bile. Şoförler veresiye defteri tutuyor.

Birçok devlet hastanesinde eskiden heyet raporu verilebilirken uzman doktor olmadığından heyet raporları verilemez hâle geldi. AKP ve küçük ortağı vatandaşa tedaviyi değil ölümü reva görüyor.” dedi(Uzun Köprü Gazetesi)

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 12:48

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri
Hayri - 1 hafta Önce

ilçe hastaneleri popülist yaklaşımla yapılmış zaten 5 yataklı saglik ocaklaridir..! Ne yani 1,3 bin nüfus arasındaki bu hastanelere uzman mi atayacaktiniz..personel ve pratisyen hekim zaten var ..

vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

uzman hekim her yere atanmaz zaten zorunlu hizmet yaptırıp her yere gönderiyorsunuz o insanların neler çektiğini bilmiyorsunuz, gerçi yandaşlar her zaman iyi yerdeler ama...

AHMET ALİ ŞAHİN
AHMET ALİ ŞAHİN - 1 hafta Önce

11 yildir Saglik Bakanligindayim sayin vekilin iddialarinin tam aksini kanitlayacak gozlemlerim var. Tuekiye de hic bir ilce hastanesi saglik ocagina dönmuş filan degildir. Sadece Randevularda lokal bir sorun var o da belli branslarda gorunen bir durum. BIR SEYI OLDUGUNDAN FARKLI GOSTERMEK POLITIKA DEGIL SAHTEKARLIKTIR

SIRADAKİ HABER