İl Sağlık Müdürü verileri paylaştı, riski gözler önüne serdi

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Covid-19 yatak ve hasta verilerini paylaşarak, 1 ayda artan vaka sayılarına dikkat çekti.

İl Sağlık Müdürü verileri paylaştı, riski gözler önüne serdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) nedeniyle Trabzon'da pozitif vaka sayılarında artış yaşanıyor. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Covid-19 nedeniyle hastanede tedavi gören hastaların verilerine ait tabloyu paylaşarak, riski gözler önüne serdi. Sosyal medya hesabından verileri paylaşarak, 1 ayda artan vaka sayılarına dikkat çeken Usta, "1 aylık süre içerisinde yoğun bakımlarda, servislerde ve entübe hastalarda değişimleri ve oranlarını görmektesiniz. Tabloyu ayrıca izah etmeye gerek var mı bilmiyorum. Covid pandemisi bitmedi, maske, mesafe kuralları değişmedi" ifadelerini kullandı.

20 Temmuz ve 19 Ağustos tarihleri arasında Covid-19 yatak ve hasta verilerinde yatan hasta sayısındaki artış dikkat çekti. 20 Temmuz'da 38 hastanın tedavi gördüğü Trabzon'da bu sayı 19 Ağustos itibariyle 274'e yükseldi. Yatan hasta sayısının yanı sıra yoğun bakımda yatan hasta sayısında da artış gözlendi. 20 Temmuz'da 6 olan yoğun bakım hasta sayısı 19 Ağustos itibariyle 69'a çıktı. Entübe hasta sayısı ise 21'e yükseldi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER