İl Sağlık Müdürü 110 yaşındaki Halime nineye ziyaret!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Yaşlılar Haftası kapsamında, evde sağlık hizmeti alan 110 yaşındaki Halime Bütün’ü evinde ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürü  110 yaşındaki Halime nineye ziyaret!

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ın  ziyaretine, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Salih Metin ve Evde Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanları eşlik etti. Ziyarette hasta yakınları ile de sohbet eden Dr. Yavuzyılmaz, son yıllarda yaşlı nüfusun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de arttığını belirtti. Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa’da nüfusun yüzde 10’unun 65 yaş üstü, yüzde 3,34’ünün de 75 yaş üstü vatandaşlardan oluştuğunu söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Sağlık Müdürlüğü olarak yaşlılara yönelik önemli çalışmalara imza attıklarına dikkat çeken Dr. Yavuzyılmaz, “Yaşlılarımıza yönelik, gerek birinci basamak gerek ikinci basamak gerekse ileri seviye sağlık hizmetlerinde; engelsiz, hızlı ve verimli bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Palyatif hasta hizmetleri, evde sağlık hizmetlerimiz devam ediyor. Ancak yaşlılara yönelik evde sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, tanı, tedavi ve izleme programları hazırlanması ve yaşlılara sağlık hizmeti verecek personelin eğitilmesi konusunda çalışmalarımız var” diye konuştu.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi’nde Geriatri Polikliniği olduğu bilgisini veren Dr. Yavuzyılmaz “Geriatri, 65 yaş ve üstü hastaların sağlık sorunları, hastalıkları, sosyal ve fonksiyonel yaşamları, yaşam kaliteleri, koruyucu hekimlik uygulamaları ve toplum yaşlanması ile ilgilenir. 65 yaş üstü hastalarımız için, branş hekimlerimizin destekleri ile hastanede fiziksel, sosyal ve psikolojik destek alanları oluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Her zaman yaşlıların yanında olduklarını ifade eden Dr. Yavuzyılmaz sözlerine şöyle devam etti:

“Yaşlılar haftası dolayısıyla, evde sağlık hizmetleri ekibimizle birlikte Bursa’mızın yaşlı çınarı Halime Teyzeyi evinde ziyaret ettik. Bir ihtiyacı var mı diyerek hal hatır sormak, dualarını almak istedik. Hiçbir büyüğümüzün sağlık ile ilgili bir problem yaşamasını istemeyiz.”

Evde sağlık hizmetlerinden memnuniyetlerini dile getiren Bütün Ailesi, İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz'a ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.(Bursa Hakimiyet)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER