İl Sağlık Müdürlüğünde korkutan yangın

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının ısıtma sisteminin fuel-oilden doğal gaza geçişe dönüştürülmesi çalışması sırasında kalorifer binasında yangın çıktı. İtfayenin müdahalesi ile hızlı söndürülen yangın sonrası kalorifer dairesinde hasar oluştu. Dumandan etkilenen bir işçiye, sağlık görevlilerince ambulansta müdahale edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

İl Sağlık Müdürlüğünde korkutan yangın

Olay ile ilgili il Sağlık Müdürlüğünden basın açıklaması yapıldı.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR ;
İl Sağlık Müdürlüğümüzün ana binasının doğalgaza geçiş işlemleri Yüklenici Firmaya yer teslimiyle başlamış olup çalışmaların sürdürüldüğü kazan kesimi esnasında aşırı duman oluşmuş, dumana bağlı olarak tedbir amaçlı bina boşaltılmış,olay yerine anında gelen itfaiyenin çalışmaları sonucunda hasar tespiti başlatılmıştır.Olayda herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir.Konu ile ilgili idari soruşturma başlatılmış olup çalışmayı engelleyecek bir durum olmamakla birlikte hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.

Bu süreçte anında yanımızda olan Vali Yardımcımız Sayın Ayhan Durmuş'a,İl Emniyet Müdürümüze ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatına özellikle teşekkür ediyorum.

Dr.Hakan USTA
İl Sağlık Müdürü

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 16:23

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

ALLAH BETERİNDEN KORUSUN.BUNUNLA GEÇMİŞ OLSUN. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER