İki karpuz bir koltuğa sığmaz

İki karpuz bir koltuğa sığmaz

Sağlıkta yönetici atamalrında Sözleşme dönemi sona erecek yöneticilerde, covid-19 pandemisi nedeni ile rahat bir nefes alma durumu oldu. Bu süreçte sözleşmelerin öncelikle 1 ay sonrasında ise yıl sonuna kadar uzatılacağı, erken seçim olması ihtimalinde ise  2021 sonuna kadar uzatılacagı duyumları bu rahatlıın başlıca sebebi. 

Sağlık personeli sınav yolu ile ataması olmayan,müracaat dahi alınmadan yapılan, devlet memuru, sağlık personeli olmayan atamalar nedeni ile sahada sürekli olarak şikayetini dile getirmektedir. Bu durum Çalışan Memnuniyet anketlerinde görüldüğü gibi, hasta memnuniyet anketlerinde de yıllar içinde düşme eğilimi görülmektedir.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık personeli sistemi bilmeyen, mevzuat bilmeyen, satın alma, muayene komisyonu evraklarına imza atmak istemeyen, sorumluluk almak istemeyen sözleşmeli yöneticiler nedeni ile işlerini yaparken dahi zorlanmaktadır.

İl Sağlık Müdürlüğü bir ihale yapıyor ama ihalenin, teknik şartnamesinin,yaklaşık maliyetinin hazırlanmasında tek bir sözleşmeli yönetici yok.Süreç yine sahada her gelene derdini anlatmaya çalışan sağlık personeli üzerinden yürüyor.

Sağlık Bakanlığı 3aylık Covid-19 Pandemisi döneminde illerin sarf malzeme giderlerini incelemeli, hasta sayıları ile orantılamalıdır. il bazında 200 covid-19 hastası olan ile 1000 hastası olan hastanenin giderleri orantılanmalıdır. Bu süreç dilden düşmeyen TGAP ve verimlilik kriterleri doğrultusunda mı yönetilmiştir.

Sağlık personeli, sendika temsilcileri ile akşama kadar oturan, sahada hiç yer almayan sözleşmeli yönetici nedeni ilede derdini anlatamamaktadır.Sözleşmeli yönetici yerine sorunlarını sendikalr aracılıgı ile çözmeye çalışmaktadır.

Sözleşmeli yönetici atamalarına sendika yönetimleri neden ses çıkarmamaktadır. Sözleşmeli yöneticilerin kaç tanesi bir sendikanın aynı zamanda yönetim kurulu üyesi,yada üyesinin eşidir.

Sözleşmeli yöneticiler bir sendika temsilcilerini ayakta karşılar iken, bir sendika temsilcisini görmezden gelmemelidir.

Sözleşmeli yönetici bir sendikanın yönetim kurulu üyesi olursa tarfsız ve objektif olması beklenebilir mi?

Sözleşmeli yönetici bir sendikanın yönetim kurulu üyesi olursa sahada çalınanın haklarını ne kadar dile getirebilir.

Sendika yönetim kurulu organlarında yer alan personel  sözleşmeli yönetici olarak atanmamalıdır.

Mevcut sözleşmeli yönetcilerin kaç tanesi bir sendikanın yönetim kurulu üyeliği yapmıştır, halen mevcutta yönetim kurulu üyesidir, eşi, kardeşi yönetim kurulu üyesidir.

Sözleşmeli yönetici atamaları tarfsız, objektif kriterer ile yapılmaldır. 

Atalarımız  "iki karpuz bir koltuga sığmaz "demişlerdir. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 16:14

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Laborant
Laborant - 1 yıl Önce

Bu sözleşmeli yöneticilik sistemine derhal son verilmeli. Benim kapıdan içeri dahi almayacağım adamlara makam veriyorlar. Koltuğa oturunca sıkıntı çıkarmaktan lezzet alan kibirli,enaniyetli tipleri görmek istemiyoruz artık. Bunların sözleşmesini uzatmak mazlumlara zulüm olur.

BAYBURT
BAYBURT @Laborant - 1 yıl Önce

Bu yöneticilerle seçime giderse kendileri düşünsün . Kendini yönetemeyen adamlara şehir emanet Edilir oldu.

Bakanlık
Bakanlık - 1 yıl Önce

Sözleşmeler uzatılmayacak rahat olun.

Finike personel
Finike personel @Bakanlık - 1 yıl Önce

İnşAllah

muharrem 30
muharrem 30 - 1 yıl Önce

Normalleşmeye dönüşle beraber yeni idareci yüzler görmek istiyoruz. Mevcutlar artık içimizi karatıyor. Zaten bir işe yaramıyorlar.

Bıktık
Bıktık - 1 yıl Önce

Biz bıktık artık bu yöneticilerden bakanlık geç kalmadan değiştirmeli hepsini bu süreci götüren yönetim değil personeldir yeter artık keyfi yöneticilik yapan mevzuat genelge yazı tanımayan kafasına göre kural koyanlardan bıktık

.
. @Bıktık - 1 yıl Önce

Bıktık bıktık birde gerçekten çalışacak kafasını kullanan personeli istemezler emir eri olursan senden iyisi yok

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE - 1 yıl Önce

Erken seçim olursa AKP inanın ya4-0 yada 0-4 çeker. Çünkü sağlık bu kadar ahlaksız ve hukuksuz yönetilmemişti.

Balıkesir
Balıkesir - 1 yıl Önce

Bu müdür fevzi ve altındaki yöneticilerin sözleşmeleri uzatılır ve AKPARTİ seçime bu şahıslar ile girerse en fazla 2 vekil ile yetinir ilimizde.

Hemsire
Hemsire - 1 yıl Önce

Kayseri yi goruyormu bakanlık. Tehdit adam kayırma. Mobing . Say sayabildigin kadar

HAKKARİ MEMUR
HAKKARİ MEMUR - 1 yıl Önce

Hakkarideki sözleşmelilerin hiçbirinin sendikayla bir bağlantısı yok en azından sağlık sen le. Hatta ellerinden gelse sendikayı lav edecekler. Anlamıyorum halen nasıl görev başındalar. Bu kadar boş bir kadro tarih boyunca görülmemiştir. Sözleşmelerin uzatılması ise ALLAH korusun, o işgal ettikleri koltuklardan derhal alınmalılar.


SIRADAKİ HABER