İddia: Göreve Gelmeyen ATT'ye Tutanak Tuttu Diye Müdür Sürüldü

Kaymakam Harun Reşit Han, iddiayla ilgili açıklama yapmadı. Ancak yakınlarına, "Eşimin işe gitmeden maaş aldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Eşim aynı zamanda ikinci görevle sosyal yardımlaşma vakfında da görevlidir. Görevini yerine getirmektedir. Tüm ilçe halkı bunu bilmektedir" dediği öğrenildi.

İddia: Göreve Gelmeyen ATT'ye Tutanak Tuttu Diye Müdür Sürüldü

Sözcü'de yer alan habere göre;

Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar, aynı hastanede çalışan ve uzun süredir işe gelmeyen Mahmudiye Kaymakamı Harun Reşit Han'ın paramedik (Acil Tıp Teknikeri) eşi Kübra Han hakkında işe gelmemesi nedeniyle tutanak tuttu. Bankamatik memuru olarak çalışan Kübra Han'ın durumunu ortaya çıkaran hastane müdürü Erman Atalar'a fatura kesildi. Müdür Atalar'ın Eskişehir'in en uzak ilçesi Günyüzü ilçe Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevine sürüldüğü iddia edildi. Sürgüne neden olaylar ise şöyle başladı: Kaymakam Harun Reşit Han'ın eşi Kübra Han, geçtiğimiz Haziran ayında eşinin de görev yaptığı ilçedeki Devlet Hastanesi'nde geçici görevlendirme ile paramedik olarak göreve başladı. Ancak Kübra Han, ambulansta paramedik olarak çalışmak yerine hastanede kendisine bir oda tahsis edilerek idari birimde görevlendirildi. Kübra Han, 5 ayda 12 günlük izni haricinde mazeret bildirmeden işe gitmedi. Durum hastane çalışanları arasında huzursuzluk yarattı. Yaşananlar İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge'ye kadar ulaşması üzerine Kübra Han hakkında Eskişehir Mahmudiye ilçe Devlet Hastanesi Müdürü Erman Atalar tarafından işe gelmediği için tutanak tutuldu. Müdür Erman Atalar, bu tutağın ardından görev yerinden sürüldü.

Müdür, Eskişehir'in en uzaktaki ilçesine sürüldü: Kaymakam eşi için tutanak tutan hastane müdürü Erman Atalar, Eskişehir'in en uzak ilçesinde görevlendirildi.

İKİNCİ GÖREVİ DE VAR

Öte yandan işe gitmeden maaş aldığı iddia edilen Kübra Han'ın kaymakam olan eşi Harun Reşit Han'ın oluru ile geçtiğimiz Ağustos ayında ikinci bir görev olarak Mahmudiye Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na da görevlendirildiği öğrenildi. Paramediklerin ikinci görevlendirme yapılmasının uygun olmamasına rağmen kaymakamın eşine ikinci bir görevlendirme yapılmış olması da şaşkınlık yarattı. Kaymakam Harun Reşit Han konuyla ilgili doğrudan açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak yakınlarına “Eşimin işe gitmeden maaş aldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Eşim aynı zamanda ikinci görevle sosyal yardımlaşma vakfında da görevlidir. Görevini yerine getirmektedir. Tüm ilçe halkı bunu bilmektedir” dediği öğrenildi.

Kemal ATLAN-Sözcü


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/bankamatik-surgunu-6767515/

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2021, 01:27

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Protez
Protez - 2 ay Önce

Sağlık bakanlığında bu ve benzeri olaylar bitmek bilmiyor. Çalışanlar ezililiyor, torpili olanlar hayatlarını yaşıyor

adil
adil - 2 ay Önce

Tuzun içindeki tuzda koktu.

Fizikçi
Fizikçi - 2 ay Önce

İşin tadını kaçırdılar

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 ay Önce

Helal olsun sana müdür bey bu sağlık çalışanları arkanda ,hem aslı görevini yapma ,hem işe gitme ,hem usulsüz gorevlendirilme yapılsın ,hem mesleğinle alakali olmayan bir görev yap sonrada bunları ortaya çıkaran yanlış olduğunu söyleyen müdürü sürgün edin olacak iş mıdır.saglik personelinin ne işi var sosyal yardımlaşma da düz memur yapamaz mı bu işi sağlık personeli nin en çok ihtiyaç duyulduğu bir zamanda masa başı işi de nedir yahu, eee nöbet var ne tatilde bayram da vb günlerde çalışma var düz memur 8,5yap ne güzel değil mi,

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Torpile dur desinler artık. Herkes işini yapsın.

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 ay Önce

Asıl buna müsade eden ilçe sağlık müdürünu il sağlık müdürünu sağlık hizmetleri müdürünü surecen müdürün ne suçu var müdürun ne işi olur sağlık hizmetleri sınıfında ki calisanla müdürün işi genel idari hizmetleri çalışanlarıdir buna müsade eden sağlık hizmetleri müdürüne soruşturma açacaksın sureceksin burada bir yanlışlık var.

sss
sss @Sağlık çalışanları - 2 ay Önce

aynen katılıyorum

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 2 ay Önce

Asıl soruşturma açılması gereken buna müsade eden başhemşiredir. Nasıl olurda işe gelmeyen kendi aslı görevini yapmayan birine müsade edersin bu işi düz memur da yapabilir

Kebap
Kebap - 2 ay Önce

Yani bazi memurlar için bence bankaların eve servis yapması lazım.bankamatige gidip gelirken yorulabiliyor insanlar.hop bir telefon istediği miktarda para banka görevlisi tarafından eve getirilecek.


SIRADAKİ HABER