İdari ve Mali İşler Müdürü siyasi propaganda yapıyor iddiası

İdari ve Mali İşler Müdürü siyasi propaganda yapıyor iddiası

 Ajans Sinop'ta yer alan haber;
İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan, Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Barbaros Mehmet Şengün’ün siyasi propaganda yaptığı gerekçesiyle serzenişte bulundu.

İl Başkanı Yılmaz Şanlan, sosyal medya hesabında; “Bu arkadaş ile ilgili uzun cümleler kurmayacağım. Buradan Gerze İlçemizin, Kaymakamına, İlimizin Valisine sesleniyorum.
Gerze Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Barbaros Mehmet Şengün efendinin aleni olarak sosyal medya hesaplarından siyasi propaganda yapması, siyasi parti temsilcisi gibi davranması devlet memuru kanununa göre suçtur. Daha önce görev yaptığı Durağan Devlet Hastanesinde bir doktor hanımefendiye psikolojik, fiziki şiddet uygulamaya kalktığını da biliyoruz. Beceriksizlikleri ile Durağanlı hemşerilerimiz çok büyük mağduriyetler yaşamıştı.
Her yönüyle suç işleyen, kendini bilmez ve makamının sorumluluklarını ihlal eden, yasal prosedürü çiğneyen bu şahsa hukukun ve yasaların emrettiği yaptırımı derhal uygulamalarını bekliyoruz.” Dedi.
Öye yandan Barbaros Mehmet Şengün, Durağan Devlet Hastanesinde bir sağlık çalışanına uyguladığı mobbing iddiası  ile gündeme gelmiş ve kamuoyu tarafından linç edilmiş ancak, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, ödül olarak Gerze'ye atamasının yapılmasını sağlamıştı.

Kaynak:https://www.ajanssinop.com/siyaset-yapan-mudur-icin-iyi-parti-den-cagri/8086/?fbclid=IwAR196DyHRsoak4nxp9jPqfVK4mwSNxAGQo-6TMHoAAxeZEU_tgJVZG0jzBs

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2022, 13:27

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
duanın kabul olmasını dilerim
duanın kabul olmasını dilerim - 2 hafta Önce

barbaros dua etmişşin inşAllah kabul olur. reis memleket için calısıyor. Allah senin canını tez zaman da alıp.ona uzun ömür versin. Allahım barbaros mehmet şengün duaını kabul eyle. AMİN

durmak yok
durmak yok - 2 hafta Önce

adam ballı maaş alıyor yapacak tabi siz olsanız yapmazmısınız

Vardır bı bildiği
Vardır bı bildiği - 2 hafta Önce

Cumhurbaskanimiza sevgi göstermesi olağan ama gel velakin diğer siyasi parti başkanlarını eleştirmesi hiç olmamış. Devlet memuru adabiyla hareket etmesi lazım.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Adam son derece çalışkan adam iyi parti he yani hürriyetçi sağlık sen çamur at izi kalsın ulan bi kere de cumhurbaşkanını vatanını bayrağını destekleyeni değil de pkk yı fetöyü savunanı eleştirseniz dişlerimi kıracam da yok ümidim yok haini bitmez bu ülkenin. Her şekilde yanındayım Barbaros müdürüm sen devletinin lehine iyi işler çıkardıkça kuduracaklar devam

idareci
idareci - 2 hafta Önce

Bahsi geçen Müdür arkadaşın yaptığını tasvip etmemekle beraber (bir devlet memurunun, devlet memuru vakarına uygun hareket etmesi gerekir, hiç bir siyasi partinin ne lehine, ne de aleyhine çalışamaz, DMK da bu açıkça suçtur) hükumeti eleştiren bir beyanı olsa, sağlık bakanlığını veya bürokrasiyi zan altında bırakacak bir beyanı olsa, sözüm ona bu il başkanı Müdürü el üstünde tutar, yere göğe sığdıramazdı. Biraz omurgalı olmak lazım.

Amin
Amin - 2 hafta Önce

İnşAllah senin gibilerin ömründen alıp reisin ömrüne katar. En azından vatan için çalışan birinin ömrüne katkın olur. Yoksa hep zarar.

sözleşmeli yönetici
sözleşmeli yönetici - 2 hafta Önce

disiplin işlemleri 657 ye göre yapılmıyor sözleşmeli yöneticilerin, bunlar şu an devlet memuru değil rahatlık burdan

SIRADAKİ HABER