"İdarecilerin çalışanları insan yerine koymadığı "

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal, Sahadan uzak olduğunuz o kadar belli ki idarecilerin çalışanları insan yerine koymadığı ,çalışanların sorunlarını dikkate almadığını bilen yok . İletişim kurulabilen kaç idareci var . Her soruna bir gerekçe ile yaklaşıyorlar . Bizim idarecilerimiz i maliyenin başına veya bir fabrikaya CEO yapın bakın nasıl personel eziliyor ,personelin nasıl fazla mesaisi kesiliyor, zorla nasıl izne çıkarılıyor ,nasıl kar ediliyor görün dedi.

"İdarecilerin çalışanları insan yerine koymadığı "
Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal, 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

"Sağlık Çalışanları Fetret Devri Yaşıyor

Kimin umrunda diyebilirsiniz ;bizde zaten farkındayız . Sayın bakanım ne yazık ki A takımınız yetmedi siyasi bakan Yrd sahanın gerçeklerini görmüyor veya görmezden geliyor .
Üç defa okudum çıkan genelgeyi, gayret gösterteceğiz azemi dikkat edeceğiz ,elimizden gelen çözümleri idarecilerimiz yapmaya çalışacak.
Hangi idareci ?
Sahadan uzak olduğunuz o kadar belli ki idarecilerin çalışanları insan yerine koymadığı ,çalışanların sorunlarını dikkate almadığını bilen yok . İletişim kurulabilen kaç idareci var . Her soruna bir gerekçe ile yaklaşıyorlar . Bizim idarecilerimiz i maliyenin başına veya bir fabrikaya CEO yapın bakın nasıl personel eziliyor ,personelin nasıl fazla mesaisi kesiliyor, zorla nasıl izne çıkarılıyor ,nasıl kar ediliyor görün .
Kısa vadede insan yerine konmamak, kararlar alınırken ben öyle uygun gördüm demek, eşya kadar değersiz görüp geçici görev ve yer değişikliği yapmak ve en son engelli ler ile çıkan genelgede engelli çalışanlarını yok sayanları unutmadık bunlar ilk etapta aklımıza gelen konular.
Maddi kısımları geçtik, manevi olarak idari baskı ve iletişim sizlik bizleri öldürdü, küstürdü.
Sağlık çalışanlarını siyasi iradeye kimler düşman ediyor ?
Bence siyaset bürokrasinin ve bürokratın getirdiği yükün bedelini ağır ödeyecek bizden demesi. Her gün sahada her gün insanlar ile iç içeyiz.
Çiftliğe dönmüş hastanede 27 yıldır idareci olan yaşadığı sorun ve sıkıntıları özür dileyip sorun tespiti yapacakken beni istemiyorlar ,tuzak kuruluyor,
Sendikal baskı var diyenlere gelde gülme işin yolu tutulmuş 27 yıldır .
Şehirde ki en küçük siyasi ye sözleşme de destek olsun derdi ile vip hizmet aşkı ile tutuşan fitneden beslenen ler dahası .
Sahada yapıyormuş gibi çek ,başarılı gibi istatistik tutuyor ise mesele yok .
Fetö taktiği idi başarısızlığı örtmek için başkalarına iftira atmak, ihaleyi başkasına yıkmak .
Sahada çalışan sağlık personeli için artık şu şöyle demiyeceğim;
-Çocuklara bakacak biri yokmuş !
Yapmasalarmış ,bize mi sordular çocuk yaparken .
-Döner sermaye istiyorlar
En kötü servise alırım .
-Listelere itiraz ediyorlar
Onu geçici göreve veya enfeksiyona verin .
İdareden gözüken böyle .....
Hastaneler de doktorlar ile sohbet edin ,sağlık personelini 10 dakika dinleyin neden sürekli itiraz ediyorlar bir dinleyin.
Sayın bakanım göreviniz de 3 sene yi dolduracaksınız . Çalışanlar için siz neler verdiniz veya ne sorunu çözdünüz ben göremedim.
Sağlık personelinin 0,98 kuruş döner sermaye aldığı yerde 28 bin TL döner alan ekip arkadaşı var ise sözün adaletin bittiği yerdeyizdir.
Sahadan uzak olan yalanı bol olan, süslü istatistik ler ile bizim idareciler böyle .
Yalan bol, fitne çok. Sıkıntı olur ise de sendika yerimize adam atamak İçin yalanını sıyır gitsin . Zaten sağlık çalışanın sorunu yok ,bizde idarecileri sevmiyoruz. Ondan yazıp çiziyoruz .
Bu arada Yunusemre Devlet hastanesi ülke gündemini teşkil eden Uz Dr Samet temel mahkeme kararı ile geçici görevi sonlandırıldı .
Sağlık çalışanı bitmiştir ve son 20 yılın en kötü dönemini yaşamaktadır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 07:30

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşireler sağlık memurları
hemşireler sağlık memurları - 7 gün Önce

Biliyorsunuz pandemi ile birlikte sağlık çalışanları bu günlerde meslek hayatlarının en zor sürecini yaşıyor... Hem maddi, hem de manevi anlamda..

. Sık sık "Sağlıkçılar hariç!" cümlesini duymaktan ve okumaktan da bıktıklarını ifade ediyorlar.
.. Buyurun... Sağlık çalışanlarına; esnek mesai, izin, istifa, emeklilik yok... Tatil, dinlenme, çocuklarına kreş yok... Aile bireylerine aşı yok... Hak ettiği para, yıpranma payı, 3600 yok..
. *** Devam edelim... Sağlık çalışanlarına; bol mesai, nöbet var... Yüksek risk, fazla çalışma, ağır iş yükü var...
Şiddet, mobing, ayrımcılık, adaletsiz ve keyfi uygulamalar var... Veee... Daha neler neler... Sağlık çalışanlarının anlatımlarından sadece ilk aklıma gelenler bunlar... *** Anlayacağınız "varlar" da "yoklar" da hep bi dert, hep bi keder...
Ha bir de hastalanmak yasakmış ha! Sağlık çalışanları yaşadıkları sıkıntıları bakın nasıl dile getiriyor: "Sürünerek, bayılıncaya kadar çalış... Ama sakın ölme nöbete gel!' diyorlar bize... Ha bir de 'Hastalanmasın, izin almasın...
Çocuklarınız Allah'a emanet! Gün değil, yıl sizin yılınız' diyorlar... Çocuklarımızı da nöbete yazsınlar bari... Birlikte gelip gideriz işte! Sonrası sen sağ ben selamet... Tükenmişliğin son demlerindeyiz... " Kırgınlar, yorgunlar, çaresizler... *** "Hani yılları sayar ya insan /işte öyle bir şey..." Tüm sağlık çalışanlarımıza önce sağlık, güç, kuvvet, sabır diliyorum... Ne diyebilirim ki başka...

hemşireler sağlık memurları
hemşireler sağlık memurları - 7 gün Önce

ALLAH aşkına akıl sahibi biri bunu bizlere anlatsın çünkü yüzlerce sağlık çalışanı bizlere yapılanları bir türlü anlamıyor bu zülüm bu düşmanlık nedendir Beyler sağlıkçılar uzaktan değil birebir temas halindeler ek ödeme 6 ay oldu yok,esnek çalışma yok,izin yok ADALET bunun neresinde,sağlık sınıfı tükendi bitti.bir taşeron kadar değeri kalmadı.öğretmenler olsun okul idarecileri olsun uzaktan da olsun tam ek ders ücretlerini alırken bizler çalıştığız halde alamıyoruz hadi bunu anlatın Allah aşkına

İstifa etmeleri yasak..
- tatil yasak
idari izin yasak.
. tek kalem maaş yasak
. - Durmaları, nefeslenmeleri yasak..
- Tüm memurlar esnek çalışırken, onların esnek çalışması yasak..
- Ek ödeme almaları yasak..
bayram ikramiyesi yasak
- Covid olan her vatandaşa 10 gün karantina süresi verilirken, onlara yalnızca 7 gün veriliyor, 10 gün beklemeleri yasak..
- Temaslı vatandaşlar karantinaya alınırken, onlar temaslı bile olsa çalıştırılıyor, dinlenmeleri yasak.
. - Ekonomik olarak desteklenmeleri yasak..
- Salgın döneminde bile seyyanen zam almaları yasak..
- 3600 ek göstergeden gösterilmeleri yasak..
* Ee hani ne oldu balkonlardaki alkışlar, ışıkları yakıp söndürmeler, onlar başımızın tacıdır demeler? Hepsi hava, hepsi boş..

* Sağlık çalışanlarımızı üç gün alkışladık, sonra yine unuttuk. Unuttuğumuza dair son kanıt da, iki gün önce Covid-19 önlemleri kapsamında yayınlanan son genelgedir. Bu genelgede sağlık çalışanları yine yoklar.. Onca çağrıya, onca uyarıya, onca seslenişe rağmen yine yoklar.. Haklarını istiyorlar, ancak bir türlü verilmiyor, alamıyorlar.

Her genelgede, her kararda umutla yukarıda saydığım sıkıntıların düzeltilmesini bekliyorlar, fakat nafile.. Sağlık Bakanlığı onlara karşı kör oldu, sağır oldu, dilsiz oldu. Ne duyuyor, ne görüyor, ne konuşuyor. Son genelgede, kronik hastalığı ve 10 yaş altı çocuğu olan tüm memurlar idari izinli sayılırken, aynı durumdaki sağlık çalışanlarının idari izinli sayılmaması, onlara son darbeyi de indirdi.

kamuda en düşük maaşı almak serbest,
çalışıp hasta olup ölmek serbest,
şehid sayılması yasak
şiddet serbest
.herşey dahil toplam maaşlarımız 4700 tl iken emsal meslekler polis 7000 tl tek maaş ,astsubay 8500 tl tek maaş ,öğretmen 6500 tl maaş zabıta 5600 tl maaş bekçi 5300 tl maaş imam 5100 tl maaş nereye kadar böyle çalışacağız nereye kadar böyle görmezlikten gelineceğiz.

24 saat esasına göre çalışmak serbest depremde selde bütün doğal afeltlerde sınırda salgın hastalıklarda göreve koşmak serbest emeklerinin karşılığını vermek yasak böyle bir bakanlığın personeli olmaktan bu meslekleri yapmaktan tiksiniyoruz hemşireler ve sağlık memurları olarak...
onca hükümetler geldi geçti ama sağlık çalışanları hiç bu kadar ötelenmedi değersiz olmadı sahipsiz olmadı elinde ne varsa alındı
bir meslek altında üç mesleği icra ediyoruz hasta bakıcılık,refakatçılık,hemşirelik sağlık memurluğu varmı böyle birsey ve bunun karşılığında kamuda en düşük maaşı alıyoruz

ölümüne çalışıyruz servisler tıka basa dolu anadan doğma bir şekilde yatan hastaların altını temizle bokunu al sil yıka sondası idrarı kanı gece gündüz tedavileri nöbetten nöbete gir çık enfeksiyonu bulaşıcı hastalığı ile uğraş yemeklerini yedir giydir vbvb ama gel gör ki bu kadar yoğun ve iş yükü fazla olamsına ragmen düz memurdan taşerondan daha düşük maaş al hemşire olmaktan sağlık memuru olmaktan hiç bu kadar nefret etmedik 20 yıldır yeter artık yeterrrrrrrrrr
bizlerin yaptığı iş ile diğer kamu çalışanlarının yaptığı iş denk midir birmidir söyleyin Allah aşkına

By
By - 6 gün Önce

Yapmayın kardeşim böyle iş bilmez idarecileri yönetici .görevden almasını bilmeniz lazım..istedikleri gibi at süremezler..

kamil
kamil - 7 gün Önce

bizim değil,sizin idarecileriniz böyle.

vay anasını, günaydın
vay anasını, günaydın @kamil - 4 gün Önce

Bunları sen değil sendikanın başında ballı maaşla, lüks arabalarla bizim paralarımızı çarçur eden Allah tan korkmaz, kuldan utanmazlar söylesin bi zahmet

yazıklar olsun
yazıklar olsun @kamil - 4 gün Önce

yazıklar olsun yaptığınız sendikacılığa, günün sonunda koltuk kapacaksınız , vekillik alacaksınız diye sağlık kurumunu getirdiğiniz yer........... söylenecek çok şey var ama kime söyleyeceksin..........

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI @kamil - 4 gün Önce

Bizim veya sizin diye bir şey yok. 663 le beraber sözleşme imzalayanların %99 u aynı kategoride ve öyleler. Liyakat olmadığı sürecede daha bu tür haberler çok yapılacak, tabi bu haberleri yapmak için de cesaretli sendikaların olması gerek. Bu tür haksızlıklar her şehirde diz boyu, sadece sağlık sen değil diğer sendikalarda cesaretlenip seslerini çıkarsınlar. ADALET HAK HUKUK

AAAAA gerçekmi
AAAAA gerçekmi - 7 gün Önce

sİZ ANCA GAZ ALMAK İÇİN KONUŞUN,BUNCA YIL BAKAN BİRŞEY VERMEZKEN YETKİLİ OLAN KİM? AKLIMIZLA ALAY ETMEKTEN VAZ GEÇİN ARTIK İCRAATİNİZİ GÖRELİM YETTİ BU BOŞ KONUŞMALARINIZ ARTIK...BİZ BİLİYORUZ KOLTUKLAR için verdiğiniz savaşları yettiniz artık...

Gecelerin yargıcı
Gecelerin yargıcı - 6 gün Önce

Sayın sendika başkanı Sen hangi ülkede yaşıyorsun Benim bildiğim Türkiye Cumhuriyeti'nde Sağlık Bakanlığı'nda tüm kamu kurum kuruluşlarında sizin yani yetkili Sendikanın%100 85'i ne onay vermediği kişiler idareci olamıyor Sen bunu daha iyi biliyorsun ama demek ki çıkar menfaat meselesi girdi araya Bu yüzden böyle açıklamalar yapıyorsun

Ayşegül
Ayşegül - 5 gün Önce

YENİMİ UYANDIN BAŞKAN GÜNAYDIN ÖZELLİKLE SİZİN MÜDÜRLERİNİZ. ÇÜNKÜ NE LİYAKAT NE, KÜLTÜR,NE AHLAK VAR ONUN İÇİN SENDİKADAN İSTİFA ETTİM VALLAHİ.

İlter Türközmen
İlter Türközmen - 7 gün Önce

İşte söylenemeyenleri ve gerçekleri söyleyen Koca Yürekli Başkan..


SIRADAKİ HABER