İdare Mahkemesi Kararından Sonra Geçici Görevlendirmeler Ne olacak

İdare Mahkemesi Kararından Sonra Geçici Görevlendirmeler Ne olacak

Manisa idare Mahkemesi 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 8. maddesinde, hemşirelerin de içinde bulunduğu (ilde görev yapan) memurlarının, il içinde görev yerlerinin değiştirilmesinin valiler tarafından yapılacağının emredici olarak düzenlenmesi ve valiye tanınan bu yetkinin devredilmesinin mümkün olmaması, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile de başka bir idari makama verilemeyeceği hususu dikkate alındığında, vali tarafından tesis edilmesi gerekirken yetkisi olmayan il sağlık müdürü tarafından tesis edilen dava konusu geçici görevlendirme işleminde yetki unsuru yönünden hukuka uygunluk bulunmamaktadır kararını verdi.

Bu durumda yıllardır PDC’si dolu olan il- ilçe sağlık müdürlüklerine yönetmeliğe aykırı olarak sürekli uzatılarak yıllarca uzatılan geçici görevlendirmelerin durumu ne olacak.

Bu geçici görevlendirmeler hukuka uygun değilse sorumlusu kim?

Bu geçici görevlendirmeler nedeni ile personele yapılan ödemelerin durumu ve ortaya çıkan kamu zararının durumu ne olacak?


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 15:56

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bakanliktan biri
Bakanliktan biri - 1 ay Önce

Olacak şu.Bizim denetçilerin daha önce hiç bakmadiklari önemsiz bir detayken ilk denetimde veya șikayette İl Müdürü ve parafçıların bașını ağrıtabilecek bir husus olacaktir

adil
adil - 1 ay Önce

Bütün geçici görevlendirmeler iptal edilmeli,her kes eski yerine dönmeli. 657 dmk ya uyulmalı,ben Ankaranın göbeğinde istemediğim halde zorla geçici görevde çalıştırılmaktayım,üstelik sendika il mali başkanı olduğum halde.

SIRADAKİ HABER