Her Okulda Bir Sağlık Görevlisi Projesi Hayat Bulmalıdır

Her Okulda Bir Sağlık Görevlisi  Projesi Hayat Bulmalıdır

Sağlık Bakanı Koca 2019 yılında, “Okullarda bir sağlık personelinin mutlak olması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle belli kapasiteye ulaşmış her okulda bir sağlık personeli görev yapacak” diye konuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilecek olan sağlık personelleri, okullardaki kazalara ilk müdahaleyi gerçekleştirecek, doktor ve ambulans gibi acil sağlık ekiplerini anında alarma geçirecek." ifadelerine yer vermişti.

Çalışmaların aralıksız sürdüğünü ve projenin 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde hayata geçeceğini belirten Bakan Koca, “Planlamayı Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Uygulama için en fazla 1 yıl var. O kadar süreceğini bile düşünmüyorum. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişir.”diye devam etmişti

Bu çalışmanın ne kadar önemli olduğu Covid-19 pandemisi sonrası  sürecinin yönetiminde  ortaya çıkmıştır. Sahada çalışmış hastane tecrübesi  olan, nöbet tutamayacak olan belirli yılın üzerinde olan sağlık personeli (hemşire-ebe-att- sağlık memuru) okullarda hizmet puanı esasına göre görevlendirilmelidir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 01:16

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 7 ay Önce

Mutlaka olmalı. Hatta 50 yaş üzeri isteyen sağlık personeli okullarda değerlendirilerek sağlık kurumları gençleştirilmelidir. Böyllikle sağlık ordumuz daha genç ve dinamik bir hale getirilebilir.

SIRADAKİ HABER