Hemşireye Hakarete 6.650 tl para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası

Hemşireye Hakarete  6.650 tl para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası

Kamu Sağlık Sen Elazığ Başkanı  Ümit Karataş, F.Ü. Hastanesinde görev yapan ve Sendika üyeleri olan Hemşire Serpil ALADAĞ’a hakaret eden hastaya Mahkeme sonucunda 6.650 tl adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildiğini söyledi.

Elazığ Asliye Ceza Mahkemesinde görülen dava sonunda; H.A.’ ya sözlü ve fiziki saldırıda bulunmaktan dolayı 6.650 TL. para cezası ile 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildi.

Kamu Sağlık Sen Elazığ Başkanı  Ümit Karataş; "Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında fedakarca çalışırken bir de bu tür haksız davranışlarla karşılaşmasının çalışma şevklerinin kırılmasına yol açtığını belirterek, “Bu davanın hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı olumsuz davranışları için caydırıcı olacağına inanıyorum. Hemşire arkadaşımızı da davanın sonuna kadar gittiği için tebrik ediyorum.

Sağlık çalışanlarının değersizleştirildiği, emeklerinin karşılığının verilmediği, hastalar ile sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle karşı karşıya getirildiği bu dönemde,Hemşire ye şiddet maalesef devam ediyor.

Sağlıkta şiddetin gerçekleşmemesi için alınması gereken önlemlerin yanı sıra şiddet gerçekleştikten sonra caydırıcı yaptırımların olması da büyük önem taşımaktadır” dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
İzmirli
İzmirli - 2 ay Önce

Doğru karar.

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

KARAR ÇOK AĞIR.SAYGILARIMLA.

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Selimcan bunadamı yorum yaptın belki buna yapmamışındır diye baktım o zaman sana yapılsa memnun kalacaksın heralde

SIRADAKİ HABER