Hemşirelik ‘uzmanlaştırılamayan’ mesleğim

Hemşirelik bugün sağlık personeli statüsüne indirgeniyor. Hem refakatçi, hem bakım teknisyeni, bazen doktor yardımcısı, bazen ise sekreter olabilen bizler, üstün yetenekli hemşireler…

Hemşirelik ‘uzmanlaştırılamayan’ mesleğim

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’nden bir hemşire

17 yıllık meslek hayatımda mesleğim; gençliğimin çileli yollarından bugüne çoğunu para kazanarak aşacağımı düşündüğüm bu yolda; çok keyifli, dinamik ve de duygusal travmaların bolca olduğu bir 17 yıl oldu. 

Hemşirelik bugün hepinizin bildiği gibi sağlık personeli statüsüne indirgeniyor. Hem refakatçi, hem bakım teknisyeni, bazen doktor yardımcısı, bazen ise sekreter olabilen bizler, üstün yetenekli hemşireler…

Hemşirelik benim “uzmanlaştırılamayan” mesleğimdir.

Hemşire; koltuğunda çay kahve muhabbeti yapan, tek işi kan alıp, iğne yapmak olarak bilenen, aşağılanan bizler…

Hastanelerin yoğunluğunda karmaşasında şiddetin tüm boyutlarına maruz kalan bizler…


Maddi sıkıntılarımıza derman olur diye fazla mesailere kalmak durumunda kalıp, ailelerimizin sosyal yaşamımızın vaktinden çalıp çalışan bizler çok ama çok yorgunuz…


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Fakat yine de iyi ki hemşireyim! Çünkü son anlarına dahi tanık olduğum tüm hastalarımıza gerekli profesyonel desteği ve tedavi sağlarken vicdanen çok rahatım.

Pandemi sürecinde başladığım Covid aşılama bölümünde aşı güvenliğini sağlama, pandemik aşılama sürecinin yönetilmesinde üç yüz bin kişiye aşı uygulayan bir ekipte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Meslekte profesyonelleşmeye imkan verecek düzenlemelerin yapılacağı liyakate önem verilen maddi endişelerimizin olmayacağı bir meslek hayatı dilerken, umut dolu yarınlara diyorum. Hemşireler günümüz kutlu olsun. 

evrensel

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire...
Hemşire... - 1 hafta Önce

Sağlık sisteminin bel kemiği, omurgası olan hemşirelerin ( ebeler) 17 yıllık mesleki hayatım bir değer, bir kıymet göremediklerini gösterdi.En yoğun, en zor, en riskli işi üstlenen hemşireler ama bu emeğin karşılığını başkaları aldı.Yeri geldi hekimin çok büyük hata, çok büyük yanlış yapmasını engelledi.Hekimlik yaptı.Yeri geldi sekreterlik yaptı, yeri geldi hasta bakıcılığı yaptı.Bunu herkes bilmeli bir hemşire yoksa o sağlık sistemi çöker.Sağlık sisteminin olmazsa olmazı hemşiredir.Pandemi döneminin baş kahramanları HEMŞİRE VE EBELERDİR.Hakları maddiyatla ödenmeyecek kadar yücedir.Lütfen maaşlarımızın iyileştirilmesini ve bu yüce mesleğin hak ettiği değeri görmesini istiyorum.Meslektaşlarımın HEMŞİRELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.

Çoook olumsuz yorum gelecek çook
Çoook olumsuz yorum gelecek çook - 1 hafta Önce

Hekim sağlık personeli değil hemşire sağlık personeli değil o değil bu değil yahu arkadaş siz hangi sınıftansınız. SHS değilmisiniz. Yoksa UZMAN SHS mi yapalım yeter yahu. Ya diğer sınıftakiler ne.Örneğin THS ne GİH ne YHS ne? kendinize acındıra acındıra bir hal oldu be.Bu kurumda sadece SHS yok.AHS iyice eridi gitti.THS iyice çürüdü şirket elemanı gibi oldu.Kendinizi iyice ballandırdınız artık.

mr. anderson
mr. anderson @Çoook olumsuz yorum gelecek çook - 1 hafta Önce

inşAllah evlatların hemşire olur,,,bundan iyi beddua olmaz

SIRADAKİ HABER