Hemşireden eczacıya yumruklu saldırı İddiası

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire Ahmet Başcan hakkında Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert'e saldırdığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Hemşireden eczacıya  yumruklu saldırı İddiası

 Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde kamu eczacısı olarak çalışan Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert, görevi başındayken hemşire Ahmet Başcan'ın yumruklu saldırısına uğradığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Olay, 14 Temmuz'da Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Hastanede hemşire olarak görev yapan Ahmet Başcan, iddiaya göre, hastane nöbetçi eczacısı Mahmut Sert'ten prosedüre uygun olmayarak ilaç talebinde bulundu. Sert'in mevzuata uygun olmadığını belirtmesiyle ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Başcan, Sert'i yumruklayarak darbetti.

Olayın ardından Mahmut Sert, Ahmet Başcan hakkında suç duyurusunda bulunurken, Diyarbakır Eczacı Odası Başkanlığı'nda yapılan yazılı açıklamada saldırıya tepki gösterildi.

Açıklamada şöyle dendi:

"Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert'in yaşadığı darp olayı genel olarak sağlıkta şiddet, özel olarak da kamu eczacılarının yaşadığı sorunlara bir kez daha ayna tuttu. Şiddetin yine bir sağlıkçıdan gelmesi içler acısı bir durum. Sağlık çalışanları birbiri ile uyum ve saygı içinde çalışmalıdır. Kamu eczacılarının fiziksel olarak eksi katlarda çalışması, hastane sağlık hiyerarşisinde geride tutulmaları bu olayı doğuran nedenlerden biridir. Hem pandemi sürecinde hem de öncesi ve sonrasında kamu hastanelerinde büyük bir iş yükü ile çalışan kamu eczacılarımızın karşılaştığı bu tavır kabul edilemez. Oda başkanımızın karşılaştığı şiddet olayını kınıyoruz. Süreçle ilgili hukuki yapılması gereken her şeyi yapacak, hukuki ve idari sürecin yakından takipçisi olacağız." 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 02:12

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Dündar
Kadir Dündar - 2 hafta Önce

Lütfen bir haberin gerçekliğini araştırmadan , karşı tarafa sormadan direk suçlamaya gitmeyin.olay karşı tafıda dinleyerek verin, çünkü oradaki olayda yüzde 90 Ahmet başcan haklıydı ve ilk yumruğu eczacı atmıştı hemde küfür ve hakaret ediyordu

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Eczacının arkasında onu savunan bir oda var ama garibim hemşireyi savunan kimse yok elbette siddedin her türlüsünü kınıyorum ama araştırmadan soruşturmadan hemşireyi mahkum etmek sağlık meslek adabına uymaz gel gör ki hastanelerde en büyük çileyi hemşire çeker ve herkes hemşireye rahatlıkla göz dağı verir

Cemal Baştuğ
Cemal Baştuğ - 2 hafta Önce

Hakaret edip ilk yumruğu atıp hemşirenin derisini koparırcasına dişleyen eczacı mı bu kadar masum anlatılan ?? Çok güzel bir demagoji örneği..

Mehmet Kaya
Mehmet Kaya - 2 hafta Önce

Tabi ki şiddete karşıyız ama tek taraflı yargılamamak lazım birinin eczacılar odası başkanı olması birine hakaret etme hakkı vermez. Diğer tarafı da dinlemek lazım.

Mardinli
Mardinli - 2 hafta Önce

Haber ajanslarının amacı taraf tutmaksızın olayları tüm açıklığıyla halka yansıtmaktır. Ahmet bascan darp etmiştir diye hitap edebilmeniz için mahkeme kararının sonucunu beklemek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca ahmet bascana küfür atıp sonra ilk darbeyi vuran birine gül atmasını beklemek saçmalık olur. Hastanelerde mobing ve ego savaşından sıkıldık artık. Kimsenin istediği gibi bize hakaret ve vurma yetkisinin olmadığını bilmesi gerekiyor. Kimin haklı olduğunu görmek İçin kamera kaydının izletilmesi yeterli olacaktır. Ahmet başcan yanlız değildir

Mustafa aslan
Mustafa aslan - 2 hafta Önce

Sırf eczacılar odası başkanı diye yalan haber yapıp millete suç atmayın pandeminin kahramanları hemşirelerdir hastalarla iç içe olan hemşirelerdir ilk yumruğu da vuran eczacıdır hakaret ve küfür eden de

Drama
Drama - 2 hafta Önce

çok üzüldüm kamu eczacılarına hastalarla sürekli konuşmak iletişim kurmak zorunda kalıyorlar. Hastalar onların üstüne yürüyor. Çok zor şartlarda çalışıyorlar. Birde mobingte bize yapılıyor en fazla derler şimdi. Kamuyu istemeyen eczacı gitsin özel eczane açsın. Ama kamu kadar rahat olamazlar tabi orda

Komik
Komik @Drama - 2 hafta Önce

Sen de beğenmiyorsan istifa et illa devlette çalışmak zorunda mısın? Sorgusuz infaz yorumları yapanlar sorgu odasından çıkarken yazıyordu bu yorumları. İşini yapan insan asla sevilmez devlette hep bir ayrıcalık vermelisin. Prosedürlere KYS larına karşı isen git başkasına ağla.

MUSTAFA
MUSTAFA - 2 hafta Önce

Aslan


SIRADAKİ HABER