Hemşire ikinci kattan atılmıştı! Mahkemedeki suçlamalar şoke etti!

Antalya'da 22 Mayıs tarihinde hemşire Safiye Nur Gürbüz'ü ikinci kattan atarak ağır yaralanmasına neden olan Aytaç Süleyman Daşbudak, "Öldürmeye teşebbüsten" ağır ceza mahkemesinde hâkim karşısına çıktı. Mahkemedeki karşılıklı suçlamalar şaşırttı

Hemşire ikinci kattan atılmıştı! Mahkemedeki suçlamalar şoke etti!

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 22 Mayıs'ta sevgilisi hemşire Safiye Nur Gürbüz'e şiddette bulunduktan sonra 2'nci kattan atarak beli, sol eli ve sol bacağının kırılmasına neden olduğu iddiasıyla Aytaç Süleyman Daşbudak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı.

Tutuklu sanık Daşbudak, SEGBİS üzerinden duruşmaya katılırken salonda avukatları yerini aldı. Hemşire Safiye Nur Gürbüz ise müşteki sanık olarak salondu avukatları ile birlikte hazır bulundu.

185 GÜNDÜR TUKUKLUYUM

Tutuklu sanık Aytaç Süleyman Daşbudak, kendine yöneltilen suçlamaları reddederek hemşire Safiye Nur Gürbüz'ün kendisine tuzak kurduğunu söyledi.

Olay günü Safiye'yi kesinlikle pencereden atmadığını da belirten Daşbudak, "Safiye nargile demiri ile beni başımdan yaraladı. 185 gündür tutukluyum. Tahliyeme talep ediyorum " dedi.

'ŞİKAYETCİ VE DAVACIYIM'

Hemşire Safiye Nur Gürbüz ise kedisin bu hale getiren Aytaç Süleyman Daşbudak'tan şikayetini ve davacı olduğunu yeniledi.

Sanığın kendisini sürekli tehdit edip şiddet kullandığını da belirten hemşire Safiye Nur, "Yaşamam ve hayatta kalmam mucize. Aytaç bana kafa atıp burnumu kırdı. Kemerle dövdü. Pencereden attıktan sonra beni eve çıkarmak isterken ben elim ile demirleri tutunca birlikte düştük. O başını yere vurdu." dedi.

Tanık ifadelerini ardından mahkeme tutuklu sanık Aytaç Süleyman Daşbudak'ın tutukluluk halinin devamına kara vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Olay, 22 Mayıs tarihinde Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi'nde, 3 katlı bir apartmanın 2'nci katındaki dairesine giden ikili arasında, saat 06.30 sıralarında tartışma çıkmış, kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüştükten sonra Daşbudak'ın darp ettiği hemşire Gürbüz, pencereyi açıp yardım istediği sırada, iddiaya göre sevgilisi tarafından itilmişti.

Gürbüz, şans eseri apartman girişinde park halindeki otomobilin üzerine düşmüştü. Yaralanan Gürbüz Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Ortapedi Servisinde yapılan muayenede bacağında, burnunda ve belinde kırıklar tespit edilmişti.

MAHKEME GÖREVSİZLİK VERMİŞTİ

Yaşana korkunç olayın ardından Aştaç Süleyman Daşbudak hakkında Antalya 30'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde "Kasten yaralamadan" dava açıldı.(Sabah)

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 15:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER