Hekimsen'den Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine destek

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün sabah saatlerinde kimi branşlarda randevu alınamaması tepkiye yol açtı.Uzayan kuyruklarda bekleyen hastalar bir süre sonra hastane yönetimini protesto etmeye başladı. Hastane içinde alkışlı protesto düzenleyen hastalar "yönetim istifa" diye bağırdı.

Hekimsen'den Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimine destek

Bu olay üzerine açıklama yapan Hekimsen,  Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "Yönetim istifa!" sloganları atılarak randevusuz hasta bakılmadığı ve bölge halkının mağdur edildiği yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Randevusuz hastalara bakmamak hekimlerin mesleki ve yasal haklarıdır dedi. Hekimsen'nin yapmış olduğu basın açıklaması;

Hekimsen olarak hiçbir hastanın mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti gösteren, büyük bir özveriyle çalışan hastane yönetimini ve bütün Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarını hedef alan bu iftirayı ve provokasyonu kınıyoruz. İlgililer hakkında gerekli hukuki işlemlerin bir an önce yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Bugün Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde "Yönetim istifa!" sloganları atılarak randevusuz hasta bakılmadığı ve bölge halkının mağdur edildiği yönündeki iddialar gerçek dışıdır.

Randevusuz hastalara bakmamak hekimlerin mesleki ve yasal haklarıdır. Ülkemizin birçok yerinde randevusuz hastalara bakılmamaktadır. Sağlık sisteminin işleyişi ve hekimlerimizin mesleklerini doğru bir şekilde icra edebilmesi için hasta başına gerekli en az süre açıkça ortadayken hekimlerden randevulu hastaların yanında yeterli süre olmadan randevusuz hastalara da bakılmasını istemek ya da beklemek yanlış bir tutumdur.

Hekimsen olarak hiçbir hastanın mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti gösteren, büyük bir özveriyle çalışan hastane yönetimini ve bütün Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarını hedef alan bu iftirayı ve provokasyonu kınıyoruz. İlgililer hakkında gerekli hukuki işlemlerin bir an önce yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

İlgili Haber İçin Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2022, 07:20

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
BA
BA - 3 hafta Önce

Mardinde çalışan doktorların çoğu sözleşmeli çalışyor ve batıdakilerden 3 misli fazla kazanıyorlar. O yüzden randevusuz da bakabilirler. Asıl büyükşehirlerde doktorların emeği sömürülüyor. Doğu artık mahrumiyet bölgesi değil. Aradaki ücret farkı bu kadar yüksek olmamalıdır.

Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

Hekim sen e sorarız randevu alamayn hasta bakılmayacak mı? gariban vatandaşın durumu ne olacak? Özele mi gidecek?

röntgenci
röntgenci @Mehmet - 3 hafta Önce

sağlık bakanının hastanesine gidcek

AMED AMED
AMED AMED - 3 hafta Önce

BU HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR İNSANLAR RANDEVU ALAMIYOR HASTALAR MUAYENE OLAMIYOR HEKİMSENİN AÇIKLAMASI ÇOK TUHAF

SIRADAKİ HABER