Hastayı taciz ettiği iddia edilen anestezi teknisyeni görevden alındı

Hastayı taciz ettiği iddia edilen anestezi teknisyeni görevden alındı

Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesi yönetimi, bir hastaya taciz iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında anestezi teknisyeni personelinin görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş'ın Elbistan Devlet Hastanesiyönetiminin internet sayfasından yapılan açıklamada, "Temmuz ayında hastanemizde ameliyat olan bir kadın hastamız, görevli anestezi teknisyeni tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurmuş ve şikayetçi olmuştur.

Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti acısından hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır.

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir.

Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız.

Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 21:09

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
UCUZ HABERCİLİK
UCUZ HABERCİLİK - 5 ay Önce

personel sağlık bu haberin takipçisi olacaksın madem haberi yaptın davanın sonucunu da yayınlayacaksın. anestezi insanın aklını başından alan bir durum. uydurma olması ihtimali yüksek. eğer suçluysa cezasını yayınla eğer suçsuzsa itibarını iade et ve yüz kızartıcı suçlarda kesinleşmeden haber yapma.

Hakan
Hakan - 5 ay Önce

Suç tespit edilince her türlü ceza verilecekte ya sucsuz cıkarsa ne olacak bu arkadasta bu ömür boyu iz bırakmayacakmı dogrulugu kesinlesmemis bir olayı bir Türkiye duydu ne olacak

Anestezi uz
Anestezi uz - 5 ay Önce

Olayı bilmiyoruz ama Bazı anestezik ilaçlar halüsinasyona neden olabilir olay iyi irdelenip değerlendirilmeli

Orhan İNAN
Orhan İNAN - 5 ay Önce

HİÇ BİR KADIN, KENDİ ADINI DA LEKELEYECEK BİR İŞİ "OLMUŞ GİBİ" YAPARAK ,ADLİ MAKAMLARA AKSETTİRMEZ..DOĞRULUK PAYI ÇOK FAZLA DA OLSA SONUCU BEKLEMEDEN PEŞİN HÜKÜM VERMEKTE OLMAZ..ANCAK,HASTALARI TACİZ EDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI,SOKAKTAKİ SAPIKLARDAN ÇOK DAHA TEHLİKELİDİR.BUNU BİLMEK VE ONA GÖRE TEDBİR ALMAK ÇOK ÖNEMLİDİR.

Adalet
Adalet - 5 ay Önce

Siz dedikodu sitesisiniz haber sitesi değil. Kesinleşmiş bur suç olmaksızın haber yapmak ne demek? Hastanelerde ne suçlar işleniyor ne inceleme dosyaları bulunuyor hepsini haber yapın ozaman....

SIRADAKİ HABER