Hastasından para alan profesöre 10 yıl hapis istemi

Bursa'da, ameliyat olacak bir hastasından 15 bin TL istediği iddiasıyla tutuklanan kalp damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Tamer Türk hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Türk'e, ‘irtikap’ suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Hastasından para alan profesöre 10 yıl hapis istemi

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, hasta yakınının şikayeti üzerine, Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Tamer Türk hakkında soruşturma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, seri numaraları belirlenen paraları aldığı öne sürülen doktoru yakaladı. Sorgusu sonrası, ‘irtikap’ suçundan adliyeye çıkartılan Prof. Dr. Tamer Türk, savcılık ile 2'nci Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesinde, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, "Ben, 29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım. Asılsız olan iddiaları kabul etmiyorum" dedi.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Cumhuriyet Savcılığı, geçen eylül ayında meydana gelen olayla ilgili soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonunda Kalp ve Damar Cerrahi Prof. Dr. Tamer Türk hakkında, Bursa 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘irtikap’ suçundan 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Prof. Dr. Türk'ün yargılanmasına, ileriki günlerde başlanacak.(CNN)

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliş
Aliş - 1 ay Önce

10 yıl çok değilmi bu nedir ya başka türlü ceza verilmesi lazım.milet 10 suçtan disarda gezerken

Çinko Adam
Çinko Adam - 1 ay Önce

Merak ettiğimden soruyorum şikayetçi olan vatandaş neden bu doktoru seçti ve cerrahi operasyonunu kim yaptı.Bu adam yatar çıkar bir daha devlette çalışmaz özelde bir hastanede o konuşulan paradan çoğunu kazanır.Olan vatandaşa olur her türlü.
Tam gun yasasını çıkaranlarin kulakları çınlasın

toygar berk
toygar berk - 1 ay Önce

hırsızlık vb suçlardan dolayı millet dışarda gezerken bir kalp damar profesörüne 10 yıl hapis istemi çok saçma. Adam 29 yılını vermiş bu mesleğe yazık günah. 10 yıl yatmaz çıkar özelde çalışır lakin hastalar böyle deneyimli bir profesörü eğitim araştırma ve devlet hastanelerinde mumla ararlar ama yinede bulamazlar.

Eğer dogruysa
Eğer dogruysa - 1 ay Önce

10yil az. Bunun savunulacak yani yok. Resmen dolandırıcılık. Birileri yok özelde şöyle böyle demesin. Yok efendim hakkiymisda mis mis. Hadi ordan herkes hakkını kendi belirlerse devlet mı kalır hukukmu kalır. Parayı çok istiyorsa ve devletin kurallarını begenmiyorsa çekip gitsin istedigi yerde özelde falan çalışsın. bunu nasıl savunuyorsunuz.yok efenim on yıl cokmus..hadi ordan..

Çinko Adam
Çinko Adam @Eğer dogruysa - 1 ay Önce

Suç işleyen cezasını elbet çekmeli. Fakat dün suç değil bugün suç yarın suç olmaktan çıkan kanunlar mı suçluyu belirleyecek. Vergi affı Rahşan affı bilmem kimin yakını affı varken. Özelde kazandığı parayı verin yine yaparsa yarı parasına veya mecburi doğu hizmetinde çalıştırın. İnsanı yok etmek üzerine kurulu cezalar kazanmak üzerine revize edilmelidir..

Suçustu
Suçustu - 1 ay Önce

Geçenlerde okumuştum bu haberi. Sanırım suçüstü yapılmıştı. Seri numaraları alınmış paralar falan. ..

ahmet tuna
ahmet tuna - 1 ay Önce

Üniversite hastanelerinde, hastanın sosyal güvencesi olmasına rağmen bıçak parası olarak döner sermayeye ödediği para değil mi bu, acaba

Takipçisiyiz
Takipçisiyiz - 1 ay Önce

Ben bu olayın sonunu takip edicem çok merak ediyorum.. bakalım adalet nasıl işleyecek.. her devlet çalışanı kafasına göre parasını kıyaslama yoluna gitmemesi için, benim eş değerim İsviçre'de şukadar kazanıyor diyerek suç işleme yoluna gitmemesi için bu dava kararı bence önemli...

Komik
Komik - 1 ay Önce

Yüz binleri ceplerine atana kadar binleri gözlerine atsalar doyarlar. Şu yorum yapanlar sağlıkçı olamaz heralde. Yaptığını reva mı bu millete ? Bozacının şahidi şırecı.


SIRADAKİ HABER