Hastasına cinsel saldırıda bulunan doktor tutuklandı

Tutuklama müzekkeresinden:- "Şüphelinin gerçekleştirmiş olduğu tıbbi müdahalenin gerekliliği hususunda yeterli bir açıklama ortaya koyamaması, yine şüphelinin ilgili tıbbi müdahale sonrasında yapmış olduğu tespit ve işlemleri herhangi bir şekilde kayda almayarak ve ismini Atakan olarak belirterek olay yerinden ayrılmış olması, olayda kuvvetli suç şüphesinin varlığını ortaya koymaktadır"

Hastasına cinsel saldırıda bulunan doktor tutuklandı

Ankara'da bir hastanede muayene sırasında hastasına cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen anestezi doktoru, "kamu görevinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle nitelikli cinsel saldırı" suçundan tutuklandı.

Alınan bilgiye göre G.K, 25 Mart'ta Ankara'da bir hastanede burun ameliyatı oldu. Ameliyatın ardından kendisini "Atakan" olarak tanıtan anestezi doktoru İsa Ö.K'nin ultrason çekilen alana gelip perdeleri kapatarak özel bölgelerine dokunduğunu ve cinsel istismarda bulunduğunu ileri süren G.K, doktordan şikayetçi oldu.

Hastane polislerinin olay yerine yakın kamera görüntülerini izlemesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheli İsa Ö.K, savcılık sorgusunda şu beyanda bulundu:

"Bir önceki hastaya bloğum başarılı olmadığı için bu hastayı pekiştirme amacıyla muayene ettim. Hastanın bu muayeneyi yaparken bilinci açıktı. Kendisine bilgilendirme yaptım. Yaptığım işlemleri de adım adım anlattım. Muayeneyi yaptığım alanda perdenin dışında pek çok insan vardı. Ayrıca ben muayene yaparken de hastanın yakını olan sağlık çalışanı içeri girip çıktı.

Hastanın ameliyatı sebebiyle bir komplikasyon gelişmeyecek olmasına rağmen önceki hastadaki bilgimi pekiştirmek için sadece cihaz ile sağ ve sol omuz bölgelerini kontrol ettim. Müşteki beni ismen tanır, kendinde telefon numaram vardır. Kimliğimi gizleme ihtimalim mevcut değildir. Ben kendimi kimseye Atakan olarak tanıtmadım. Sadece yolda yürüyorken mesai arkadaşım olan Atakan'ın ismini söylemiş olabilirim."

Bazı hastaların narkozun etkisiyle bu tür davranışlar sergileyebileceğini savunan İsa Ö.K, cinsel saldırı ve taciz iddialarını kabul etmediğini söyledi.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheli, "kamu görevinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle nitelikli cinsel saldırı" suçundan tutuklandı.

- Muayeneyi kayıt altına almamış

Tutuklama müzekkeresinde, şu ifadelere yer verildi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"Şüphelinin gerçekleştirmiş olduğu tıbbi müdahalenin gerekliliği hususunda yeterli bir açıklama ortaya koyamaması, yine şüphelinin ilgili tıbbi müdahale sonrasında yapmış olduğu tespit ve işlemleri herhangi bir şekilde kayda almayarak ve ismini Atakan olarak belirterek olay yerinden ayrılmış olması, olayda kuvvetli suç şüphesinin varlığını ortaya koymaktadır. Şüphelinin nitelikli cinsel saldırı suçunu işlediğine ilişkin kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren CD izleme tutanağı içeriği, müşteki ile arasında önceye dayalı bir husumet bulunmaması ve bilgi sahibi şahısların anlatımları dikkate alındığında şüpheli hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmasının yetersiz kalacağı göz önüne alınarak tutuklanmasına hükmedilmiştir."(AA)

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2022, 07:55

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 2 ay Önce

Ortalık yerde perde arkasında taciz mi olur abicim. Yine üfürükten bir suçlama. Yanında hemşire olmadan bayan almayacaksın içeriye. Bu ilk kuralı bile iplemezsen ben sana ne diyim. Ha gönül verecek olan zaten seni arar bulur randevu alır şikayet sorunca da kalbim ağrıyo der. Burası kardiyoloji değil deyince de derdime sensin çare doktor der.. Her kuşun da eti yenmez

BİR SAĞLIK ÇALIŞANI
BİR SAĞLIK ÇALIŞANI - 2 ay Önce

Gerçekten pes. yolda adam bıçaklayanı adli kontrol şartıyla serbest bırakan hukuk sistemi belki de atılan bir iftira üzerine doktoru tutukluyor mesleki onur itibar diye bir şey var adam kaç yıllık emeğini bir anlık hataya kapılıp riske atar mı hiç mi düşünmediniz? saçmalıklar ülkesi.

T saglikci
T saglikci - 2 ay Önce

Allah belanı versin çek cezanı

Orhan İnan
Orhan İnan - 2 ay Önce

Edep yoksa görevi ne olursa olsun, bu pisliği yapar.Bu utanmaz illa ki bu eylemi defaatle yapmıştır. Hak ettiği cezayı almalıdır.

SIRADAKİ HABER