"Hastaneyi kimler yönetiyor"

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Aydın Akagündüz, Salihli Devlet Hastanesi önünde üyelerine baskı yapıldığı iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

"Hastaneyi kimler yönetiyor"

Salihli Devlet Hastanesi önünde sendika üyeleri ile birlikte açıklama yapan Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz "Devlet Hastanesi'nde neler oluyor?, hastaneyi kimler yönetiyor" diye sordu.

“Narkotik ilaçlarda usulsüzlük var”

“Salihli Devlet Hastanesi’nde bıçak kemiğe dayandı. Son zamanlarda üyelerimize sistematik olarak soruşturmalar açılıp, cezalar yazılmaktadır. Biz Türk Sağlık Sen Manisa Şubesi olarak bunu kabul etmiyoruz. Salihli Devlet Hastanesi’nde, üyelerimize sendika değişikliklerinden dolayı baskılar yapılmaktadır. Salihli Devlet Hastanesi’nde ya yönetici olacaksınız, ya işinizi yapacaksınız, yada sendikacı olacaksınız. Biz bunu kesinlikle ve kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz bu işin nereden kaynaklandığını da biliyoruz. Çünkü son dönemlerde üyelerimiz tarafından Salihli Devlet Hastanesi’ndeki narkotik ilaçlarda usulsüzlükler olduğu tespit edilip, şikayetlerde bulundular. Bundan dolayı bizim üyelerimizin üzerinde bu gibi soruşturmalar açılmaktadır. Bu işin ucu kime dayanırsa dayansın, nereye giderse gitsin, altında kimler kalırsa kalsın, bu işin peşini bırakmayacağız. Herkes görevini bilecek, kimse kusura bakmasın. Bu konuda adli ve idari mercilere göreve davet ediyorum. Çünkü burada büyük usulsüzlük var” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Akagündüz sözlerine şöyle tamamladı “Şunu hiçbir zaman unutmasınlar Salihli Devlet Hastanesi’ndeki Türk Sağlık Sen üyelerimiz sahipsiz değildir. Biz her zaman yanlarındayız”
Salihli Devlet Hastanesi önündeki basın açıklamasına Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, Türk Sağlık Sen Salihli Temsilcisi Mehmet Ali Duru ile sendika üyeleri katıldı.(Manisa Kulis Haber)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 02:07

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkari Devlet Hastanesi
Hakkari Devlet Hastanesi - 2 ay Önce

Hakkari Devlet Hastanesini daha önce sağlık bakım hizmetleri müdürüyken usulsüzlükler nedeniyle ceza alıp, görevden alınan, hatta bir süre tutuklu kalan kişi bir şekilde işini yapıp hastane müdürü olarak sözleşme imzaladaı ve halende müdürlük koltuğunda oturuyor. Ve bu kişi sendika dan güç alıp hastaneyi özel şirketi mantığıyla yönetiyor.

hemşire
hemşire @Hakkari Devlet Hastanesi - 2 ay Önce

Kesinlikle aynen yazdığınız gibi, adam kral gib koltuğu bile akşamları evine götürüyor.

EMRE ERKUŞ
EMRE ERKUŞ - 2 ay Önce

SAYIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ URFAYI DÜZELTTİ SIRA MANİSAYA GELDİ

Torpil
Torpil - 2 ay Önce

Tabiki torpili olup bal tutup parmak yalayanlar

SÖZLEŞMELİ SİSTEMİN SONUCU
SÖZLEŞMELİ SİSTEMİN SONUCU - 2 ay Önce

Sözleşmeli sistem olunca LİYAKAT da olmuyor işler de istenildiği gibi gitmiyor. Sürekli birine yaranmak için hep sessiz kalınıyor. Sözleşmeli sistem son bulmalı

liyakat
liyakat - 2 ay Önce

liyakat hak hukuk gözetilmediğinde, yalaka ve siyasi nüfuslu kişiler iş başına gelir. Yönetimde ona göre olur.. Sendikalar da maalesef bu torpile çanak tutmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar. sendikalı ol 400 tl aş da bunun bir parçası. onun için sendikaların dert yanması çok yersiz, alet olmaktan vazgeçmeliler.

SIRADAKİ HABER