Hastaneye isyan etti, sosyal medyadan yardım istedi

Dün Kocaeli'de çektiği bir video ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen bir vatandaş, annesinin ameliyatının, ödeyecekleri ücret karşılığında fatura istedikleri için VM Medical Park Kocaeli tarafından iptal edildiğini iddia etti.

Hastaneye isyan etti, sosyal medyadan yardım istedi

VM Medical Park Kocaeli hastanesi ile ilgili açıklama yapan vatandaş, annesinin kanser ameliyatı olacağını ancak hastanenin ameliyat için talep ettiği ücret karşılığında hastaneden fatura istediklerini ifade etti. Fatura isteğine karşılık hastanenin ameliyatı iptal ettiğini belirten vatandaş, çektiği videonun sosyal medyada paylaşılmasını talep etti.

"Resmen kovulduk"

Gözyaşları içinde çektiği videoyla tepkisini dile getiren kişi şu ifadeleri kullandı:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

"Ameliyattan vazgeçtiler. Bu ameliyatı yapmama hakları olduğunu söylediler. Hakkımızı kimsenin yemesine müsaade etmeyelim. Cumhurbaşkanımızın Türk vatandaşı olarak tanıdığı hak var. O da acil ve kanser hastalarının her türlü hastanede tedavilerinin ücretsiz yapılması. Şu anda resmen kovulduk. Kovulmamızın nedeni de ödeyeceğimiz para karşılığında para istememiz. Fatura vermeyi kabul etmedikleri için ameliyatımızı iptal ettiler"

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal
Erdal - 6 ay Önce

Kocaeli sağlık sistemi bitik,fakat nedense görmek isteyen yok,

SIRADAKİ HABER