Hastanenin her katında uzun kuyruklar oluştu: Gelip halimizi görsünler

Randevusuz muayene için yüzlerce kişinin kuyrukta beklediği Gaziantep’teki hastanelerden benzer bir görüntü daha geldi. Bu kez de en büyük devlet hastanelerinden 25 Aralık'ın üç katındaki polikliniklerin önü sıra bekleyen hasta ve yakınları tarafından doldu Vatandaşlar, "Hastane, ilaç kuyruklarını bitirdiklerini söyleyenler gelip halimizi görsün" diye tepki gösterdi.

Hastanenin her katında uzun kuyruklar oluştu: Gelip halimizi görsünler

Gaziantep'te bulunan 25 Aralık Devlet Hastanesi'nin üç katındaki polikliniklerin önü hınca hınç muayene sırası bekleyen hasta ve yakınları tarafından doldu.

Covid-19 tedbirlerinin hiçe sayıldığı, az sayıda kişinin maske taktığı hastanedeki görüntüler tepkilere neden oldu. Vatandaşlar, “Hastane, ilaç kuyruklarını bitirdiklerini söyleyenler gelip halimizi görsün” diye tepki gösterdi.

Görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan Şahinbey Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “Sağlıkta yapılan devrimi vatandaşlarımız en yoğun şekilde ve doyasıyla yaşıyorlar. Görüntüler bir kattan ama her kat aynı. Covid için uyarılar yapıyorsunuz ama önlem konusunda sizler gerekeni yapmıyorsunuz” şeklinde eleştiride bulundu.(Sözcü)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık akademisyeni
Sağlık akademisyeni - 6 gün Önce

%80 inin hastaneye gelmeyi sosyal bir olay olarak gördüğü için geldiğini bilen ben... Dünyanın hiçbir ülkesinde hastanelere insanların bukadar yoğun gittiğini göremezsiniz...

elçi
elçi - 6 gün Önce

hastaneyi yönetenlere gidin çözsünler işinizi..ama ne yazıkkı bulamazsınız kapılar kapalıdır ve bitmeyen toplantıları vardır..sağlık bakanı sözleşmeyle atamış onları, bu sorunları çözmesi gereken onlar...

elçiye zeval olmaz
elçiye zeval olmaz @elçi - 6 gün Önce

sonuna kadar haklısın, her tarafı şebeklerle doldurdular,ne yapalım diye sorduğun da, aval aval yüzüne bakıyorlar.

HASTANELERE BAŞVURU NEDEN
HASTANELERE BAŞVURU NEDEN - 6 gün Önce

DÜNYADA EN ÇOK BİZDE
BAŞVURULAR KISITLANMALI

Halo dayı
Halo dayı - 6 gün Önce

Sağlıkta tıkandı vesselam

SIRADAKİ HABER