Hastane’nin Alternatif Yolu Krize Yol Açtı

Hastane’nin Alternatif Yolu Krize Yol Açtı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak için  alternatif olarak yapılan yolun, hastane otopark istinaf duvarının dışında olması gerekirken hastanenin otoparkına direk bağlantı yapılması krize yol açtı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Muğla Büyükşehir Belediyesi, 3 kilometre uzunluğunda ve 3 Milyon 36 Bin 75 TL’ye mal olacak olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (MSKÜ) ulaşımı kolaylaştıracak alternatif yol çalışmasında sona gelmişti.

İddialara göre Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştırmak için alternatif olarak yapılan yolun, hastane otopark istinaf duvarının dışında olması gerekirken hastanenin otoparkına direk bağlantı yapılması krize yol açtı. Yol, devam edildiğinde hastanenin acil girişi olması nedeniyle tepki görürken, belediyenin Eğitim ve Araştırma hastanesine tahsis edilen özel mülke bağlanması “buradan yol geçemez” tartışmasına yol açtı.

İddialara göre planda yapılması gereken yol belli bir aşamadan sonra hastane idaresine haber verilmeden hastanenin otoparkına bağlandı. Bu durum hastanenin işleyişine ve trafiğine uygun olmaması nedeniyle hem vatandaşı hem de hastane çalışanlarını isyan ettirdi. Bu duruma kayıtsız kalamayan hastane yönetimi, hastalar için hayati önem taşıyan acil servis alanının işgal edilmemesi için yol ile otopark arasını tel örgüyle kapattı.

Çalışması tamamlama noktasına gelen alternatif yolun neden yarım bırakılarak önünün çiçeklendirildiği ve acil servis otopark yoluna bağlandığı akıllarda soru işareti bıraktı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

BENCE BİR ULEMAYA DANIŞMAK LAZIM. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER