Hastane’de Olaysız Gün Geçmiyor

Eskişehir sağlık dünyası adına geride kalan yılın pek iç açıcı olmadığı ortada

Hastane’de Olaysız Gün Geçmiyor

Eskişehir sağlık dünyası adına geride kalan yılın pek iç açıcı olmadığı ortada. Hastane’de kumar oynayanlardan tutun, karışan test sonuçlarına, sürgün ve kavgalardan tutun, personel şikâyetlerine kadar geride kalan süreçte pek çok üzücü gelişme yaşandı.

Bunlar pandemi sürecinin bir yansıması mı, yoksa ilk düğme yanlış iliklendiği için diğerleri de mi doğru iliği tutturamıyor bilemiyorum. Ancak yaşanan süreçte olaysız, sıkıntısız bir hafta geçmiyorsa işin başında ciddi bir yönetim zafiyeti olduğunu söyleyebiliriz.

Dün bu üzücü gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde iki doktor tekme, tokat birbiri ile kavga etti. Kadın doğum polikliniğinde, hastaların gözü önünde büyük bir kavga yaşandı.

Olay polise intikal etti ve kadın doğum bölümündeki doktorlar, çalışanların büyük bir kısmının ifade vermek için karakola götürüldüğü iddia edildi. Haliyle hastanenin kadın doğum polikliniği bir süre hizmet veremez hale gelmiş.

Kavga eden iki doktordan biri geçtiğimiz günlerde geçici görevini tamamlayıp yeniden hastanede göreve başlayan Samet Temel. Diğer doktorun ise kadın doğum bölümünden sorumlu isim olduğu iddia ediliyor.

Neden kavga edildi, sebep neydi, kim haklı, kim haksız önemli değil. Şayet aklı başında, kurumsal hizmet veren yetişkin insanlar, hastanede, hastalar önünde bu kavgayı ediyorsa ikisi de hatalıdır. Ama bu durumu öngöremeyen ve süreçten bir haber olan yönetim de en az iki doktor kadar sorumludur.

Umarım devamı gelmez ama bu tür olumsuz haberler Eskişehir sağlığı adına üst üste yaşanıyor ve bölgenin sağlık merkezi iddiasıyla Eskişehir’e yapılan büyük yatırımlara hiç mi hiç yakışmıyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Soner Yüksel-Anadolu Gazetesi
 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 02:12

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER