Hastanede Büyük Tasarruf

Hastanede Büyük Tasarruf

 İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi ameliyatlarda kullanılan, zaman içinde yıpranmaya bağlı zarar gören el cerrahi aletlerinin bakım giderlerinin artması nedeniyle bakım ve onarım birimi kurmaya karar verdi.
Görev yapacak teknisyenleri eğitime gönderen hastane yönetimi, ameliyathanelerin bulunduğu binada 2,5 ay önce birime ait atölyeyi 7 gün 24 saat esasına göre hizmete soktu.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Gürbüz, şöyle konuştu:
"Bakım ve onarımın kurumumuz çatısı altında yapılıyor olması tasarrufun yanı sıra bakım ve onarımdaki el aletlerinin sisteme hızlı dönmesini de sağladı. Bu birim 2,5 ay zarfında kurumunuza yaklaşık 1 milyon lira tasarruf sağlamıştır. İleriki dönemlerde diğer kamu hastanelerine de hizmet vererek hastanemizin bu alanda bir eğitim merkezi olmasını planlamaktayız."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

BENCE BU ALET VE EDVATLAR İÇİN,İYİ BİR TORNACIYLA ANLAŞMA SAĞLANMASI,ACABA NASIL OLUR. SAYGILARIMLA.

izmir
izmir - 7 ay Önce

herhalde görevden alınacak pr çalışması

Geerçek
Geerçek - 7 ay Önce

Lan bunu haber diye yapmışsınız beni güldürdünüz yav bırakın böyle milleti trollemeyi promosyon haberi bitti şimdi bu hastane yönetimi tanıdık herhal tüm büyük hastanelerde biyomedikal birim var bu işlerle uğraşıyor

SIRADAKİ HABER