Hastanede Asansör Kazası İddiası

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan Sinop Atatürk Devlet Hastanesi'nde yaşandığı iddia edilen asansör kazası ile ilgili açıklama yaptı. Yılmaz Şanlan, sorumluların hesap vermesini istedi.

Hastanede Asansör Kazası İddiası

Vitin Haber'de yer alan habere göre:
Sinop Atatürk Devlet Hastanesi'nde bir kişinin hafif yaralandığı iddia edilen asansör kazası ile ilgili İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan açıklama yaptı. Şan ile 2019 yılında hizmete giren Devlet Hastanesi binasında sorunların bitmek bilmediğini dile getirdi.

Şanlan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Sinop Devlet Hastanesi 17 Haziran 2019 tarihinde hizmete girdi.

İlimizin tam teşekküllü yeni bir hastaneye kavuşması sebebi ile hemşehrilerimiz umutlanmıştı. Lakin yeni yapılan hastane binasında sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor.  Önce istinat duvarları yattı, sonra nem rutubetten duvarları deforme oldu. Son olarakta asansörün düştüğünü, içinde bir hemsehrimizin yaralandığını öğrendik.
Allah muhafaza asansör insan dolu bir şekilde son kattan yere çakılmamış. Facianın eşiğinden dönülmüş. 

Daha 3 yaşında olan yeni binada bu tip sorunların yaşanması asla kabul edilebilir değildir.

Hastaneyi yapan mütahidinden, kontrolüne, binayı teslim alan sağlık müdürlüğü yetkililerine, hastane idaresine kadar tüm sorumlular hakkında gerekli soruşturmaların yapılmasını istiyoruz.

Devleti zarara uğratmanın, milletin can güvenliğini tehlikeye atmanın bir yaptırımı olmalı!

Hemşehrilerimiz adına süreci yakinen takip edeceğiz"

Kaynak Linki:https://www.vitrinhaber.com/siyaset/baskan-sanlan-dan-asansor-kazasi-tepkisi-h91065.html

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
her yerde aynı durum
her yerde aynı durum - 2 hafta Önce

neden takip edilmiyor servis geliyor 10 dk tamir ediyor daha gitmeden tekrar bozuluyor genel de sorun var köklü çözüm yok palyatif çözümler pansuman ve adamlar zengin oluyor tamirden asansör arızası çok fazla yaşanıyor sebini bilen yok takip eden yok

SIRADAKİ HABER