Hastane Yemekleri Alarm Veriyor

Türk Sağlık Sen son zamanlarda sürekli olarak basında ve sosyal medyada yer alan personel yemekleri için açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada sağlık personelinin yemekler de hijyen, kalite ve yeterlilik konusunda şikayetleri olduğu vurgulandı. Hizmet alım yolu ile yürütülen yemek hizmetlerinin 3 kişilik kontrol, 3 kişilik muayene kabul komisyonları bulunmaktadır. Ayrıca hastanelerde Klinik Destek Hizmetleri Müdürleri ve müdür yardımcıları.

Hastane Yemekleri Alarm Veriyor

Türk Sağlık Sen'nin açıklaması

Sağlık kurum ve kuruluşlarında yemekler ile ilgili problemler devam ediyor.


Hastanelerde çalışanlara sunulan yemeklerle ilgili şikayetler yoğun bir biçimde yaşanmaktadır. Yemeklerde özen, hijyen, kalite ve yeterlilik konusunda yaşanan sıkıntılar sağlık çalışanlarının başlıca şikayetidir.

Bunun son örneği Kırıkkale Karakeçili Devlet Hastanesinde meydana gelmiştir.

Şehriye pilavının içinden yarı pişmiş kertenkele çıkmıştır. Kırıkkale şubemizin bu durumu gündeme getirmesinin ardından İl sağlık müdürlüğü gerekli işlemleri başlatarak sorumlular hakkında cezai işlem uygulanacağını açıklamıştır.

Hastane yemekleri konusunda Sağlık Bakanlığı mutlaka bir çalışma yapmalıdır. Özellikle yemek veren firmalar çok sıkı denetlenmelidir. Yemeklerle ilgili olarak sağlık çalışanlarının memnuniyeti ve beklentileri belli periyotlarda anketlerle ölçülmelidir. ifadelerine yer verildi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

İNŞAALLAH HAMAM BÖCEKLERİ KERTENKELEYE ÖZENMEZLER.:)))) SAYGILARIMLA.

sincan devlet
sincan devlet - 5 ay Önce

lutfen bizede gelin artik yeter biktik oglen ayni yemek aksam ayni yemek tatsiz ve hijyenik olmak yemekler 40 km oteden yemek geliyor geze geze yemek gelene kadar yemeklikten cikiyor

SIRADAKİ HABER