Hastane sırasında ayrımcılık mı var?

Havaların soğuması ile birlikte soğuk günler kendini hissettirmeye başladı.

Hastane sırasında ayrımcılık mı var?

Özellikle çocuklar, son günlerde sık sık hasta olmaya başladı. Çocuklarını hastanelere getiren aileler, hasta kuyruğunda beklerken zaman zaman istemedikleri durumla karşılaşabiliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Buna bir örnek Kandıra Devlet Hastanesi’nde yaşandı. İddiaya göre; Yağız Alp Turan isimli hasta, 13 Kasım gecede 03.00 sıralarında hastaneye getirildi. Aile, çocukları için 1,5 saat sırada bekledi. İçeride acil bir hasta olduğu için aile bu süreyi gönül rahatlığı ile bekledi. Ancak aradan geçen zamanda, daha sonradan gelen bazı hastalar Yağız Alp Turan’dan daha önce muayene oldu.

Yaşanan duruma tepki gösteren Turan ailesi, kendileri gibi gece saatinde acil servisine başvuran bu kişilerin neden öncelikli alındığını merak ederek ayrımcılık yapıldığını iddia ediyor.

https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/8235912/hastane-sirasinda-ayrimcilik-mi-var

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş rıza
Vatandaş rıza - 3 hafta Önce

Gecenin 3 olmuş bu kadar sıra varsa orası acil olmaktan çıkmış poliklinik olmuş kahvehane olmuş demektir acili meşgul ederseniz yok üç gündür başım ağrıyor yok dizim ağrıyor yok burnum akıyor deyip acile gelirseniz olacağı budur acil hastalar sıra beklemek zorunda kalır öğreneceksiniz yoksa bunun başka yolu yok .acil hasta gelmiş adam benim üç gündür burnum akıyor diyor ya işte tam ben orada o burnuna bir komesim geliyor siktir git diyesim geliyor bir vatandaş olarak

Vatandaş riza
Vatandaş riza - 3 hafta Önce

Acilleri böyle meşgul ederseniz işte olacagi budur

SIRADAKİ HABER