Hastane randevu sistemlerindeki aksaklıklar için Meclis araştırması istendi

Randevu almanın her geçen gün zorlaştığını söyleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hastane randevu sistemlerindeki aksaklıklar için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Hastane randevu sistemlerindeki aksaklıklar için Meclis araştırması istendi

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve 182 numaralı hasta randevu sisteminde yaşanan sorunların belirlenip her iki sistemin de revize edilmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

Gürer, başta üniversite hastaneleri olmak üzere hastanelerde randevu alabilmenin her geçen gün zorlaştığına dikkat çekerek, randevu sistemlerinin artan nüfus ve hasta sayısına göre entegrasyonunun yapılmasının şart olduğunu belirtti.

"ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDEN RANVEDU ALABİLMEK EZİTEYE DÖNÜŞTÜ"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Sağlık hizmetlerine konforlu ve kolay erişimin tabi ve vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ancak ülkemizde hem hastalar için hem de hasta yakınları için, hastanelerden ve özellikle de üniversite hastanelerinden randevu almak her geçen gün daha da zorlaşmaktadır” dedi.

Gürer, acil hastaların dahi sorunlar yaşandığını, farklı illere sevkte yer bulunamadığını, hasta muayenesinin her geçen gün çok daha büyük bir eziyet haline geldiğini vurguladı.

MHRS’NİN BAŞARI ORANI İNCELENMELİ

182 numaralı telefon aracılığıyla randevu almak istendiğinde ayın belli günlerinde belli saat aralıklarında aramak gerektiğini dile getiren Gürer, "Bu hizmetin revize edilmesinin zorunlu hale geldiği aşikardır” diye konuştu.(Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 04:28

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhafız
Muhafız - 4 hafta Önce

Ömer Fethi Gürer; Sana sesleniyorum!!! Senin genel başkanın seçimlerden önce, namus!!? şeref!!!? sözü verip, hiç bir belediye çalışanını işinden gücünden etmeyeceğiz!??? diye söz verdiği halde, chp'li belediyelerden (İstanbul,Bolu,Adana,Mersin,Antalya) attığınız 15000'den fazla kişiyi neden işten attınız emekçileri bu kadar mı düşünüyorsunuz. Hatta şuanda Chp Bakırköy belediyesinde maaşını alamayanlar eylem yapıyorlar.

Niğdeli Sağlıkçı
Niğdeli Sağlıkçı - 4 hafta Önce

Klasik chp zihniyeti ve onun yancısı evrensel fitnelerin merkezidir. Her hizmete kulp bulurlar. Herşeye karşıdırlar asla takdir etmezler. Onlar için kaos her konuda geçerlidir.

Ferhan
Ferhan - 4 hafta Önce

Ya bu İP’lere kiralık gönderdikleri milletvekillerinden biri, bunu çok ciddiye almayın. Yıl 2022 olmuş kiralık vekil nedir ya :) sonra çık show yap haktan bahset insanda biraz utanma duygusu olur

SIRADAKİ HABER