Hastane personeli aylardır tehdit ettiği hekimi bıçakladı

Hastane personeli aylardır tehdit ettiği hekimi bıçakladı

Fatih’teki Samatya Devlet Hastanesi’nde çalışan temizlik personeli R.Ç., ‘bir süredir tehdit ettiği’ H.A. adlı hekimi bıçakladı. Tehditlerin başhekimliğe bildirildiği ancak yeterli önlem alınmadığı belirtildi.

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Samatya Devlet Hastanesi’nde çalışan temizlik personeli R.Ç., bugün moladayken bankta oturan H.A. adlı hekime bıçakla saldırdı. Kendini korumaya çalışan H.A.’nın vücudunda kesikler oluştu.

Bıçaklı saldırgan, H.A.’yı kovalarken güvenlik görevlisi ve bir başka hekim tarafından yakalandı.  Olay yerine gelen polis ekipleri, R.Ç.’yi gözaltına aldı. Görgü tanıkları, R.Ç’nin polis otosuna bindirilirken “O adamı öldürmek, cami yaptırmaktan daha sevap” şeklinde sözler sarfettiğini söyledi.

Medyablok’un haberine göre, R.Ç’nin bıçakladığı H.A.’yı daha önce de tehdit ettiği, hatta bıçak çektiği ifade ediliyor. Haberde tehditlerin başhekimliğe bildirildiği ancak yeterli önlemin alınmadığı öne sürüldü.(Tele 1)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çinko Adam
Çinko Adam - 3 hafta Önce

Devlete memur olamayanlar işçi olarak alındı. Önceden memura yatıyor diyenler işçilerin çalıştığını mı düşünüyorlar.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Amaan bende önemli bir şey sandım.Torpille işe giren,sonrada sürekli işçi kadrosu alan partililer.Doktordan fazla maaş alanları bile var.Bir görseniz hallerini..Partiden torpilliler ya,havaları başhekimlerde bile yok.Bir seferinde kan olan odaya paspas istediğimde temizlik görevlisi sürekli işçinin cevabı,benim arkamda kim var biliyon mu,olmuştu...

Uzman doktor
Uzman doktor - 3 hafta Önce

Kamuya torpille ne olduğu belli olmayan adamları doldurdular. Saygı falan kalmamış

Narko narko
Narko narko - 3 hafta Önce

Ülkenin durumu hiç iyi değil

Dr
Dr - 3 hafta Önce

Arkadaş, bu ne ya önüne gelen devlet memuru oluyor, hekime saldırmak ne, bu yönetim de çok kabahatli, arkadaş boşuna mı oturuyorsunuz oralarda, etkisiz ve yetkisiz hissediyorsanız kendinizi başkaları bu görevleri yapsın, hekim ölüncemi müdahale edeceksiniz, yuh diyorum başkada birşey demiyorum

Ali veli
Ali veli - 3 hafta Önce

Vasıfsız işe yaramayan bir sürü adamı hastanelerde istihdam ettiler. İyi olanları tenzih ediyorum ama çoğunluğu memur kavramını kamu sektörünü bilmiyor. Hele bunlar kadroyu alınca ve maaşları artınca iyice saygıyı bıraktılar

Dmn
Dmn - 3 hafta Önce

Torpille işe giren calisirmi sence

Yeterince tedbir?
Yeterince tedbir? - 3 hafta Önce

Her olayda idarelere saldırmak çok kolay. Yeterince tedbir ne demek? Binlerce personelin olduğu hastanelerde millet birbirine girmesin diye her bir dengesizin peşine güvenlik mi takacan çip mi takacan?


SIRADAKİ HABER