Hastane Müdürüne Dernekler Destek Verdi

Hastane Müdürüne Dernekler Destek Verdi

Zonguldak İli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu kamuoyuna yaptığı ortak açıklamada Kadın-Doğum ve Çocuk Hastanesi Müdürü Rüştü Moğul’a destek verdi. Federasyon Başkanı Necati Başar tarafından yapılan açıklamada, Moğul’un karıncayı dahi incitmeyecek kadar nezaket kurallarına uyan insan olduğunu söyledi. 
Zonguldak İli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Başar açıklamasında,  “17 Haziran cuma günü saat 14 civarında Kadın doğum Hastanesinde bir hemşireyi Hastane müdürü darp etti diye bazı yerel basında 19 .20 haziran tarihinde haber çıktı bizde haberin doğruluğunu araştırmaya başladık. Çünkü hastane müdürü Rüştü Moğul beyi yıllardır tanırız karıncayı bile incitmeye çekinir. Af edersiniz ağzından lokmayı alsan niye aldın demez. Bu işte bir gariplik olmalı diyerek üç dört gündür araştırma yaptık. Çünkü Rüştü bey aynı zamanda bizim Zonguldak ili Dernekleri Federasyonumuzun yönetim kurulu üyesi arkadaşlar yönetim kuru üyemize sahip çıkalım dediler. Bizde önce gerçeği öğrenelim dedik hastane idarecilerinden doktorlara memurundan hemşiresine kadar araştırma yaptık. İşin gerçek yüzünü öğrendik. Hastanede bir kedinin koridorlarında dolaştığını doktorlar görür ve müdür beye kardeşim burası kadın doğum ve çocuk hastanesi buralarda kediler dolaşıyor neyin nesi burası bir çocuk hastanesi çocukları tırmalar yada mikrop bulaştırırlar kedileri buradan uzaklaştırın derler. Hastane müdürü Rüştü beyde bir karton kutusu bulur hastanenin hizmet aracının şoförünü de çağırır kediyi yakalayıp kutuya koyup hizmet aracının içine koyup hastaneden başka bir mahalleye götürmek isterler. O arada kedinin sahibi hastanede hemşire Duygu Sevindik Güneş hanım kedimi nereye getiriyorsunuz. Kedimi verin der ve hizmet aracının kapısını açmaya çalışır.  Arabanın içinden kedisini  almak için uğraşır müdür ile şoför vermek istemez açılan kapıyı kapatırlar. Hemşire hanımın elide kapıya şıkışır ve hemşire hanımın canı yanar o can havliyle bağırır müdür bey beni darp etti diye. Olay basına yansır, basında haliyle haber yapar, hastane müdürü hastanede bir hemşireyi darp etti diye kamu oyunda olay yadırgandı. Bizde bizim tanıdığımız müdür Rüştü bey bir karıncayı bile incitemez. Bu olayı bir araştıralım diyerek konuyu enine boyuna araştırdık. Hatta önce hemşire hanımın kedisini almak için koştuğunda hastanenin fosaterli kapıya çarptığını duymuştuk. Sonra öğrendik ki hastanenin hizmet aracının içinden kedisini almak istediği zaman aracın kapısına sıkıştırmış. Olay bu şimdi. Gelelim olayın bu boyutun. Nasıl geldiği yahu burası bir çocuk hastanesi burada kedinin köpeğin ne işi var. Eğer kedi köpek besleyeceksen evinde bakarsın. Hastaneye kedi getirmekte ne. Her gün haberlerde kediydi köpekti çocuklara saldırdı diye tamam kedi köpek sevgisi çok daha fazla olabilir. Be kardeşim burası hastane. Bu olaydan doktorlar rahatsız, senin meslektaşların rahatsız, hastane personeli rahatsız, en başta hasta sahipleri ve hastalar rahatsız. Neyse fazla uzatmayalım. Zaten iş adliyeye intikal etmiş. Adaletin kestiği parmak acımaz. Hastane kamera kayıtları da mutlaka vardır. Her şey incelenir sonucunda adli merciler kararını verir inşallah” dedi.

KAYNAK: (HALKIN SESİ)

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2022, 12:28

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ERCAN BAŞ
ERCAN BAŞ - 2 ay Önce

Necati Başar gibi büyük ve bir şahsiyet, hayatını hayır,iyilik ve güzel işlere vakfeden bir insan sayın müdürümüze destek verdiyse altına imza atarım. idari ve mali işler müdürlerinin çok zor şartlar altında müdürlük yaptıklarını,çok baskılar altında kaldıklarını, bununla birlikte çalışanlarla uğraşmak zorunda olduklarını çok iyi bilirim. Buradan sayın müdürümüze geçmiş olsun der, Necati Başar gibi güzel bir şahsiyete selam olsun derim.

Kurtman
Kurtman - 2 ay Önce

Hastane müdürü acemilik yapmış. Temizlik personeline talimat verecekti kediyi dışarı çıkaracaklardı. Kedi operasyonu aksiyon filmlere benzemiş:))

SIRADAKİ HABER