HASTANE HA VAR HA YOK!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde, geçtiğimiz yılın Haziran ayında açılan ve açıldıktan bir hafta sonra göçüğün yaşandığı 150 Yataklı Devlet Hastanesi’nde birçok branşta doktorun olmaması vatandaşları mağdur ediyor.

HASTANE HA VAR HA YOK!

Ceylanpınarlı Vatandaşlar, yaşadıkları mağduriyetten dolayı başka ihastanelere gitmek zorunda kaldıklarını söylüyor. Ceylanpınar Devlet Hastanesi'nde bazı branşlardaki doktorların resmiyette olduğu ancak onların da görevlendirmeyle Şanlıurfa’daki başka hastanelerde çalıştığı iddia edildi.

FİZİKİ GÖRÜNTÜSÜ MUHTEŞEM ANCAK BİRÇOK BRANŞTA DOKTOR YOK

Yaklaşık 100 bin nüfuslu Ceylanpınar ilçesi Devlet Hastanesinde Kulak Burun Boğaz doktorunun yanı sıra Fizik tedavi, üroloji, beyin cerrahi, psikiyatri doktorunun bulunmadığı Cildiye doktorunun resmiyette olduğu ancak onun da Şanlıurfa’da görev yaptığı ileri sürüldü. 

50 BİN KADINA 1 KADIN DOĞUM UZMANI BAKIYOR


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Yaklaşık 50 bin kadın nüfusun bulunduğu Ceylanpınar’da, 1 Kadın hastalıkları doktorunun olduğu nüfus yoğunluğundan dolayı da randevu almanın zor olduğunu dile getiren vatandaşlar, hastanede 1 tane ultrasyon cihazı olduğu için uzun kuyruklar oluştuğunu ve zaman zaman sıra kavgasının yaşandığını belirtiliyor.

EN FAZLA TEMİZLİK GÖREVLİSİ VE GÜVENLİKÇİ VAR

Ceylanpınarlı Mehmet Altuğ da yaşadıkları mağduriyeti şöyle dile getirdi;“Temizlik personeli yetersiz diyeceğim de torpililer yukarıda masa başında. Ceylanpınar'da Hastane mi var ? Yapı olarak var doğrudur. Boş yapıyı ben ne edeyim? Siz ne edeceksiniz? Şimdi ‘Ceylanpınar için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz.’ diyen değerli Ceylanpınar  sevdalıları  bu durumu nasıl düzelteceğiz.?” (Urfadasın Haber  )            

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 hafta Önce

Hala doğumcu duruyo muymuş orada

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 hafta Önce

binada çirkin ki tam kıro işi, hava atmak için büyük binalar yapıyorlar ama kafalarının içi boş..

ultrasyon
ultrasyon - 1 hafta Önce

ultrasyon ne keko

SIRADAKİ HABER