Hastalara sistem zulmü

Bursa Şehir Hastanesinden taburcu edilen hasta sistemden taburcu edilmediği için 4 gündür ilaçlarını alamıyor

Hastalara sistem zulmü

 9 Ekimde Bursa Şehir Hastanesine göğüs ağrısı şikayetiyle sevk edilen  Mehmet Göktepeliler,  hemen anjiyoya alındı, damarının tıkalı olduğu tespit edildi ve yoğun bakıma tedavi altına alındı. İdaya göre,  yoğun bakımda hastanın kum torbasını hemşire konmadı, sondası takılmadığı için hasta yatağa idrarını kaçırmak zorunda kaldı. 12 Ekimde Göktepeliler'e 2 tane stent takıldı. 14 Ekim'de taburcu oldu, fakat taburcu olan hastayı sistemden taburcu olmadığı için 2 gün boyunca eczaneden hala ilaçlarını alamadı.

 Mehmet Göktepeliler, "9 Ekim tarihinde Çekirge Devlet Hastanesine göğüs ağrısı şikayetiyle gittim, oradan beni Şehir Hastanesine ambulansla sevk ettiler. Burada doktor benimle ilgilendi. Beni anjiyo odasına aldı. Damar ters yerde olduğu için açılmadı, beni yoğun bakıma kaldırdılar. Burada çilem başladı. Yoğun bakımda ilgilenen yok, sonda takacak kişi bulamadım. Ameliyattan çıktım, idrarım geldi. Kum torbası ve aletler olduğu için kıpırdayamıyorsun. Bir hemşire geldi ilgilendi, ama gücü yetmedi, takamadı. Ben kımıldayamadığım için yatağa idrarımı yaptım. Ben servise çıktıktan sonra 14 Ekimde taburcu oldum, fakat sistemden taburcu olduğumu düşmedikleri için ilaçlarımı alamıyorum. Hastaneyi kaç kez aradım, 4 gündür eczaneye gidiyordum. Hastanede yatıyor gözüktüğüm için eczane ilaçlarımı vermiyor" dedi.

Konu ile ilgili  Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, "Bursa Şehir Hastanesinde bilgi işlemle alakalı sıkıntılar yaşanıyor. Sorun en kısa sürede çözülecek" şeklinde konuştu.

Kaynak://www.bursadabugun.com/haber/bursa-da-hastalara-sistem-zulmu-1194032.html

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

NORMAL KARŞILAMAK LAZIM,ARTIK BUNLAR HER HASTANEDE OLUYOR. SAYGILARIMLA.

Tuldenim lee
Tuldenim lee - 8 ay Önce

Hastaneye teşekkür edeceğine bir sürü iftira atmış seninle ilgilenmez olsa ambulansla neden yolanın ikincisi sonda takmadın diyor kombili kendi ymtaktirmadi kısaca saglik çalışanı yan birde eleştirilerin hakarete uğrarsın 4 gündür aklı n neredeydi mubarek

Sevim senel
Sevim senel - 8 ay Önce

O vakit selimcan bey ,aynı şeyleri sen hasta olarak yaşa ve normal karşıla.vah vah bi de her yerdeymiş.Allah herkesi özellikle hastanelerde kendi gibi ile karşılaştırsin.Amin Yarabbim.ne günlere kaldık.

SIRADAKİ HABER