Hastadan hemşireye tokat!

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis hemşiresi Esma Akkoyun’un F.U. isimli kadın hasta tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

Hastadan hemşireye tokat!

Sağlık çalışanlarına darp olayının önüne bir türlü geçilemiyor. Kocaeli’de son dönemde birçok sağlık çalışanı hasta ya da hasta yakını tarafından darp edildi. Son darp olayının ise Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşandığı ileri sürüldü. İddiaya göre; Hastanenin acil servisinde görevli olan hemşire Esma Akkoyun, cuma günü acil servise gelen F.U. isimli kadın hastayı triajda yeşil alana yönlendirdi. Sarı alana yönlendirilmemesi üzerine sinirlenen ve hırsını acil servisi hemşiresinden çıkarmak isteyen hasta, hemşireye tokat attı.

ŞİDDET SON BULSUN İSTİYORLAR

Tokadın darbesi ile neye uğradığını şaşıran E. Hemşire canını zor kurtardı. Talihsiz olayın ardından E. A. a diğer sağlıkçı arkadaşları tarafından gerekli müdahale yapıldı. Yüzü tokadın darbesi ile kıpkırmızı olan E. Hemşire, yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü yaşadı. Triaj odasında yaşanan darp olayının ardından saldırgan hasta F.U. isimli kadından şikayetçi olundu. Gözaltına alınan F.U.’nun bir gün sonra serbest bırakıldığını belirten sağlıkçılar, yaşanan olayın üstünün kapatılmasını istemiyor. Konuyu sosyal medyada da gündemde tutan sağlık çalışanları, kendilerine yönelik şiddetin son bulmasını istiyor.(Özgür Kocaeli)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER