Hasta Yatağı Evde Kullanıma Uygun mudur?

Hasta Yatağı Evde Kullanıma Uygun mudur?

Hastane yatakları hasta olan her evde kullanılabilir. Doktorunuzun size tedaviye evde devam edebileceğinizi söylemesi önemlidir. Bu, hastanede olduğu gibi hasta yatağında hasta ile evde tedavi sürecine devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Hastanın evde kullanabileceği ve hastanın kendi yatağı görünümünde dekore edilmiş hasta yatağı bulunmaktadır. Hastalar kendilerini en az kendileri kadar rahat hissedebilir, hem sağlıklarını hem de konforlarını garanti eden bir yatakta uyumanın keyfini çıkarabilirler. Evde kullanılan hasta yatağı modelleri kendi arasında farklı ve fonksiyonel durumlarına göre çeşitlendirilebilinir.

Evde Kullanım İçin Ahşap Hasta Yatağı

Yatağın özel bir uzaktan kumandası vardır. Yatalak hastalar için evde olduğu gibi konforlu bir yatak özellikle uzak evlerdeki hastaların bakımı için faydalıdır. Özellikle yatakta gözleme kullanırken ayağınız ve başınızla 90°'ye kadar eğilebilir veya alçaltabilirsiniz. Ayrıca yatağın ahşap modeli hastanın yorgun vücudunu rahatlatır ve hastaya güvenlik hissi verir. Kolay demontaj ve montaj temizliği kolaylaştırır. Bu nedenle hasta odasının veya evinin yerini değiştirirse, yatağın yeniden yerleştirilmesi hasta için zor ve zaman alıcı bir süreç değildir.

Elektrikli Hasta Yatağı Evde Nasıl Kullanılır?

Bu yatakların ana özelliği, elektrikle hareket etmek için teknik mazeretler açısından oldukça kullanışlı olan malzemelerin birleşimidir. Hasta yatağı kontrolü sayesinde hızı ayarlayabilirsiniz. Rahatsız edici bir yatak değil, ama çok yardımcı oluyor.

Hastanın herhangi bir nedenle yataktan kalkmak veya yatağa uzanmak istediğinde yalnız kalabileceği durumlarda yatağın serbest seviyelenmesi, kalkmasını veya uyumasını kolaylaştırır. Bunu yapabilirim. Bu özellik evde yalnız kalmak isteyen veya evde yalnız kalmak isteyen hastaların bu hasta yatağı evde kullanmasını kolaylaştırır.

Havalı Yataklar Evde Kullanıma Uygun mudur?

Genel olarak en yaygın olan üç tip hava hasta yatağı vardır. Tüpler, elmaslar, a + b + c hava yataklarıdır. Bu yataklar sürekli evde yatakta kalmak zorunda kalan hastalar için en ideal yataklardır. Bu tür hastalıklarda sırt ve sırt ağrılarının dindirilmesi, açık yaraların kapanması ve dışarıdan solunan havanın tam olarak dağıtılması sayesinde hızlı iyileşme görülür.

Hastanın yatak sırt, ayak ve baş bölgesi hareket ettirilebildiği için hastanın tamamen hareket etmesini engeller ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu tür yatakların dikkat çeken özellikleri hastanın kilosu, hastanın vücudunda yeni başlayan veya oluşan yaralar, hastanın fiziksel kısıtlamaları, hastanın boyu ve yaşıdır.

Evde Kullanılabilen Motorlu Hasta Yatakları

Evde hastalar için en iyi yataklardan biridir. Yatak çelikten yapılmış, tırabzanlı ve her açıdan en gelişmiş hasta yataklarından biri olduğu için hemen hemen her türlü hasta için kullanılmaktadır.

Yatağın çeliği hastanın ağırlığını dengelerken, tırabzanın varlığı hastanın güvenliğini sağlar. Bu hasta yatakları bir adet elektrikli hasta yatağı, iki adet elektrikli hasta yatağı, üç adet elektrikli hasta yatağı ve dört adet elektrikli hasta yatağından oluşmaktadır.

  • 1 Motorlu hasta yatağı

Hastanın semptomları kısa süreliyse ve uzun süre yatakta kalması gerekmiyorsa bir adet motorlu hasta yatağı kullanılması önerilir. Ranzanın 180 derece dönmesine ek olarak bir adet elektrikli hasta yatağı sabit fren sistemi ile sabitlenebilir.

Ayrıca bir elektrikli hasta yatağı, geleneksel manuel hasta yatağına göre iki kat daha fazla dekoratif ve teknik verimlilik sunar. Bu yatak evde hastaların çabuk iyileşmesini engeller ve oluşabilecek yatak yaralarının önüne geçer. Cihazın sökülmesi ve takılması kolay olduğu için temizlemesi kolaydır. Hasta bakıcısının işini çok kolaylaştırır.

  • 2 Motorlu hasta yatağı

Evde hastaların durumu, elektrikli hasta yatağı kullanan hastalara göre biraz daha ileri düzeydedir. Hastanızın ağrısı korkunç ve ilaç vermeniz gereken hastalardan biri. Hastaların evde kullanabileceği bir hastane yatağı türüdür.

Çünkü hastalarınıza sık sık ilaç ve serum verdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu nedenle hastada kan akışını teşvik eden bir mekanizma vardır, elektrikli hasta yatağına kıyasla IV askısı vardır ve bacaklar ve baş uzaktan kumanda ile kaldırılıp alçaltılabilir.

Aynı zamanda Yatak 1, bir elektrikli hasta yatağının tüm özelliklerini bünyesinde barındırabilmektedir. Kolayca katlanabilen tırabzan sayesinde hastaların yataktan kalkması kolaydır. Kolayca çıkarılabilen korkuluk ve aparatları sayesinde temizliği çok kolaydır.

Felçli Olan Hastalar İçin Evde Kullanılan Hasta Yatakları

Özellikle felçli hastalar için felçli hasta yatakları bulunmaktadır. Felçli bir hastanın yatağında akılda tutulması gereken bir şey, yatağın tuvaletinin olmasıdır. Hastanıza evde baksanız bile yatağında tuvaleti olmalıdır. Normalde bu tür hastalar yataktan çıkarılamaz.

Bu nedenle felçli hastalar için özel olarak tasarlanmış bir yatak hava yatağı gibidir. Hastanın yattığı yatağın yüzeyindeki hava sürekli değiştiği için hastanın kan akımı yüksek seviyelere çıkarak terleme, çizilme, darbe gibi durumların önüne geçilmesini kolaylaştırır. Bu yatak özel yapım olmasına rağmen evde bulunan en motorlu hasta yatağı modelleri çeşitlerinden biridir.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Asansörlü Hasta Yatakları

Hastanın durumu hızla kötüleşirse ve acil bir hastane yatağı ihtiyacı varsa, hastane yatağı kiralayabilirsiniz. Hastanız sosyal hayattan ayrılmak istemeyenlerden ise ve tedavisi evde devam ediyorsa hastanın asansörlü yatağının belirli bir yüksekliğe indirilip ters yönde yükselme seçeneği vardır.

Bu sayede hasta herhangi bir lokasyonda tedavinin seyrini rahatlıkla görebilir. Uzaktan kumanda sayesinde bir veya iki buton ile bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda çok uygundur ve hastalara bakan hemşirelerin ve onları tedavi eden doktorların üzerindeki yükü azaltır. Tüm parçaların kolay sökülüp takılması sayesinde temizliği de oldukça kolaydır.

Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı alımına yönelik özel hizmetlerimizin yanı sıra müşterilerimize teknik danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız. Uzun süre hastanede kalmak daha iyidir. Satın alma fiyatı hakkında bir uzmana danışabilir ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Yatak modelinin özelliklerini göz önünde bulundurabilir ve ona göre seçim yapabilirsiniz. Araştırmalar yapıldığında hasta yatağı kiralama fiyatları satın almaya göre daha uygundur.

Evde Kullanılabilecek Hasta Yataklarının Genel Özellikleri

Dışarıdan bakıldığında bu hastane yatakları ev ortamından bağımsız değildir. Evde kullanılan hasta yatakları tipik olarak ahşap ile dekore edilmiştir. Hasta yatağının fiyatını kontrol etmek ve evde kullanmak için hasta yatakları arasından seçim yapmak, hemen hemen tüm hastalar aynı hasta konforuna sahiptir.

Şunu da belirtmek gerekir kihasta yatağının önceliği tedavi edilen hastanın ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Hasta yatağı, serum askıları, hareketlilik, korkuluklar, temizleme ve çemberleme için kolayca çıkarılabilen cihazlar olmalıdır. Hasta yatağı fiyatları model ve işlevsel özelliklerine göre değişken ve her bütçeye uygundur.

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER