Hasta Yakınları, Güvenlik Görevlilerinden Şikayetçi Oldu

Hasta Yakınları, Güvenlik Görevlilerinden Şikayetçi Oldu

İddiaya göre, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Pazartesi günü meydana gelen olayda, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık 20 özel güvenlik görevlisinin, hasta yakınlarını darp etti. Hasta yakınları şikayetçi olurken, başhekim Erkan  Baysal, hasta yakınlarının randevu sistemi dışına çıkmak istemesi nedeniyle arbede yaşandığını söyledi.

Kalp ameliyatının ardından yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Ahmet Oğuz'un refakatçilerinden bir kadın, fenalaşınca oğlu Yusuf Oğuz tarafından doktora muayene ettirildi. Kadın, muayene sonucunda doktorun talebi üzerine MR çektirmek için 2'nci kata götürüldü.

İddiaya göre, gürültüden rahatsız olan güvenlik görevlileri, hasta ile hasta yakınlarına önce sözlü ardından fiziki şiddette bulundu. Yaklaşık 20 güvenlik görevlisinin kendilerine saldırdığını öne süren Yusuf Oğuz, babası Tahsin Oğuz ve kuzeni Semih Oğuz, hastane yönetimi ile güvenlik görevlileri hakkında şikayetçi oldu. Başhekimden iddialara cevap: Hasta yakınları hakaret etti Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal ise, hasta yakınlarının randevu sisteminin dışına çıkmak istemesi ve görevli personele hakaret etmesi nedeniyle arbedenin yaşandığını söyledi. 'Beyaz kod' tehdidi üzerine güvenlik görevlilerinin olaya müdahil olduğunu belirten Başhekim Baysal, şiddet iddialarını kabul etmedi.

 

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ TEBRİK EDİYORUM. SAYGILARIMLA.

Atla Gel Niyazi
Atla Gel Niyazi @SELİMCAN - 8 ay Önce

Şiddetten beslenen bir parazitmisin sen?Ne olursa olsun şiddet varsa orda yokum.. Bana yan baktı,hakaret etti,sesini yüksellti cezasını verelim!! ne yapalım dövelim kafasına sahip selimcan sana saygılarımla:)

SIRADAKİ HABER