Hasta muayene eden doktorun odasına zarar veren 2 kişi gözaltına alındı

Hasta muayene eden doktorun odasına zarar veren 2 kişi gözaltına alındı

Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisine gelen 2 kişi, hasta muayene eden nöbetçi doktor Rabia T'nin odasına girdi.

Durumunun acil olduğunu öne sürdükleri yakınlarına bakılmasını isteyen şüpheliler, triyaj uygulamasına göre sırayla muayene yapıldığını söyleyen doktorla tartışmaya başladı.

Odadaki masayı devirip bilgisayarı yere atan şüpheliler, doktorun "Beyaz kod" vermesinin ardından güvenlik personelince bu bölümden çıkarıldı.

Şüpheliler daha sonra hastane polisi tarafından gözaltına alındı.

İl Sağlık Müdürü Sinan Bahçacı, "Toplumumuzun kanayan yarası olan şiddet, tek amacı hastalara şifa dağıtmak olan biz sağlık çalışanlarını derinden üzmekte, moralimizi bozmakta, çalışma şevkimizi ve azmimizi kırmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

Yaşanan bu tip olayların sadece sağlık çalışanları olarak kendilerini değil aynı zamanda hizmet almak üzere kurumlara gelen hastaları da mağdur ettiğini aktaran Bahçacı, şunları kaydetti:

"Her ne kadar İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık camiası olarak görevi başında şiddete maruz kalan arkadaşlarımızın yanında olup, kurumumuz bünyesinde görevli avukatlarımız vasıtasıyla her türlü hukuki ve idari desteği sağlasak da yaşanan olay şiddete maruz kalan arkadaşlarımızda derin izler bırakmakta, onlar ile birlikte hepimizi derinden yaralamaktadır. Sağlık çalışanları olarak bizler sabırla 'Şifa veren ellere vefa' beklemeye devam ediyor ve vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz."

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
spersonel33
spersonel33 - 10 ay Önce

Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık camiası görevi başında bir hekim tarafından şiddete maruz kalan başka bir hekime karşı aynı tavrı sergiledi mi? hukuki ve idari destek sağladı mı? Yoksa hekimin hekime şiddet olayı olduğunda olayın üzeri kapatılmaya mı çalışıldı?
Sağlık Müdürlüğü keşke Mersin Şehir Hastanesinde Eylül 2019'da Endoskopi Ünitesinde gerçekleşen endoskopi yapan bir hekime bir başka hekimin yaptığı şiddet, hakaret ve tehdit olayında da aynı tavrı gösterseydi, dik durabilseydi... Şiddet, hakaret ve tehditi yapan hekim elini kolunu sallayarak halen aynı hastanede çalışıyor, o hekime herhangi bir geçici görevlendirmede neden bulunulmadı? hekime herhangi bir ceza verildi mi? Kamuya açıklama yapacak mısınız? Olayın üzeri neden kapatılmaya çalışıldı ? Bu hekimi neden koruyorsunuz?
Hastanede olaya şahit olan biri olarak vicdanen çok rahatsız olduğum için yazıyorum...

personel3633
personel3633 @spersonel33 - 10 ay Önce

Sağlık Müdürlüğü ve Mersin Şehir Hastanesi Başhekimliği yetkilileri neredesiniz?
Bu kadar ciddi bir olayda söyleyecek sözünüz yok mu?
İddialara cevap verebilecek bir yetkili yok mu?

SIRADAKİ HABER