Hakan'dan Koca'ya İmamoğlu tepkisi: "Bir daha olmasın!"

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, İstanbul'daki pandemi toplantısına Ekrem İmamoğlu'nun çağrılmamasına ilişkin bugünkü köşesinde değerlendirmelerde bulundu.

Hakan'dan Koca'ya İmamoğlu tepkisi: "Bir daha olmasın!"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da koronavirüs toplantısı gerçekleştirmiş ve durumu twitter hesabından paylaştığı fotoğraf ile duyurmuştu. İstanbul'daki bürokratların tamamının katıldığı toplantıya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağrılmaması ise tepkilere neden oldu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yaşanan durum ile ilgili tepki gösterirken, "Bir daha olmasın." değerlendirmesinde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısının ilgili kısmı ise şu şekilde;

İMAMOĞLU O TOPLANTIYA NEDEN ÇAĞRILMAZ?
SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca’nın en takdir ettiğim özelliği şuydu:
*
Akreditasyon denilen olayı yerlere çarpmıştı. Yaptığı basın toplantılarında hiçbir akreditasyon uygulamıyordu. En muhalif kanallardan en marjinal internet sitelerine kadar tüm yayın organlarının temsilcilerinin sorularına canlı yayında takır takır cevap veriyordu.
Böyle bir Fahrettin Koca’nın...
İstanbul’da düzenlediği geniş kapsamlı salgın toplantısında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yer almamasını içine sindirememesi gerekirdi.
*
Katılımcıları kendisi belirlemiyorsa bile...
“Durun bakalım... Nerede bu ilin belediye başkanı? İstanbul’da vaka sayısı almış yürümüş. Belediye başkanı olmadan bu mücadeleyi yapamayız. Başkan da bu toplantıya katılmalı” demeliydi.
*
Yine de geç değil.
Bakan Fahrettin Koca, şu saatten sonra da belediye başkanını işin içine katacak bir yaklaşım sergileyebilir.
*
Tam bunu yazdığım sırada bir son dakika bilgisi aldım. Bakan Koca, Başkan İmamoğlu’nu da içine alan bir yaklaşım sergileyecekmiş.
İki şey söyleyeceğim:
BİR: Geç oldu. İKİ: Bir daha olmasın.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 15:19

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
kasım
kasım - 6 ay Önce

Bu AKP ile bu MHP, bu saatten sonra milleti CHP'li yapar. Bunlar boşuna mı büyükşehirleri kaybettiler. İnanın genel seçimlerde de çok büyük darbe yerler.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 6 ay Önce

Ahmet Hakan gazeteci ve köşe yazarı,sen kimsin abcde:)

Abcde
Abcde - 6 ay Önce

Sen kimsin hayırdır sana noluyor Ahmet Hakan

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 ay Önce

Hakan bey önce Sağlık baknını bir arayıpta sorsaydınız.Açıklama gelince düşeceğiniz durumda kurtulurdunuz. Her zaman ki Durumunuzu yansıtıyorsunuz.Yargısız infaz yapıp insanların algılarıyla oynuyorsunuz.Çamur at izi kalsın. Türkiyemin düşürmek istediğiniz durumuna Yazık ki Yazık....

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Gerek yok .

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 ay Önce

yazıla yorumları neden ilana koymuyorsunuz.

SIRADAKİ HABER