Güvenlik görevlisine saldırı!

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde nöbetçi güvenlik görevlisi N.U., dün gece bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Yüzüne aldığı yumruk darbesi yüzünden yaralanan ve acil servise kaldırılan güvenlik görevlisinin burnunda çatlak oluştuğu öğrenildi.

Güvenlik görevlisine saldırı!

 Dicle Üniversitesi Hastanelerinde nöbetçi güvenlik görevlisi, bir hasta yakınının saldırısına uğradı. İddiaya göre olay Dicle Üniversitesi (DÜ) Onkoloji Hastanesi’nde meydana geldi. Dün gece saat 23:00 sıralarında nöbetçi güvenlik görevlisi N.U, ile bir hasta yakını arasında sözlü tartışma yaşandı.

Olay, 22 Temmuz’da Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde gece saatlerinde meydana geldi. Hastanede nöbetçi olan güvenlik görevlisi Necdet Umutlu, katları gezdikten sonra acil servis girişindeki görevli olduğu noktaya geçti. Bu sırada hasta olan babasını ziyarete gelen H.Ç.’ye Necdet Umutlu, ‘Nasıl yardımcı olabilirim?’ dedi. H.Ç. de ‘Sen bana yardımcı olamazsın’ diyerek Umutlu ile tartışmaya başladı. H.Ç., Umutlu’nun boğazından tutunca tartışma büyüdü. Çevredekiler tarafları sakinleştirmeye çalışıp ayırdı. Bu sırada H.Ç., güvenlik görevlisi Umutlu’ya yumruk attı. Burnuna gelen yumrukla Umutlu’nun kırılan gözlüğünün camı alt göz kapağına battı. Umutlu, kanlar içinde kalırken, ihbar üzerine hastaneye gelen polis, H.Ç.’yi gözaltına aldı. Umutlu’nun yapılan kontrolünde alt göz kapağında yırtık ve burnunda çatlak olduğu tespit edildi. Cam parçası yapılan operasyonla Umutlu’nun göz kapağından çıkarıldı. H.Ç. ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

‘YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN BİZİ DARBETTİ’

Necdet Umutlu, sağlık ve hastane çalışanlarına şiddetin son bulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Devriyem bittikten sonra onkoloji acil girişte oturuyordum. O sırada yanımızda bize bakan biri vardı. Biz de ‘Buyur, nasıl yardımcı olabiliriz?’ dedik. O da ‘Siz kimsiniz? Bana yardımcı olamazsınız’ dedi. Sesini yükseltmeye devam etti. Biz yardımcı olmaya çalıştık. Fakat yerimden kalktığım esnada boğazımdan tuttu. Arkadaşlar ayırdı, ardından akrabaları araya girdi. Biri beni tutunca bana yumruk attı. Gözlük kırılınca, alt göz kapağım yırtıldı. İçerisine cam parçası girdi. Rapor aldım, ardından emniyete giderek şikayetçi oldum. Onu serbest bıraktılar. Ne olacağını bilmiyorum. Sağlıkta şiddetin olmasını istemiyoruz artık. Babası rahatsızmış. Galiba hırsını bizden çıkarmaya çalışmış. Biz ona yardımcı olmaya çalışırken o bizi darbetti.  Bu konunun takipçisi olacağız. Hastane başhekimi de arayarak geçmiş olsun dileklerini ileterek, konunun takipçisi olduklarını belirtti. Hastanede çalışanlara şiddetle yaklaşılmaması lazım. Şiddet çözüm değildir. Umarım gerekli cezayı alır.”

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2022, 10:58

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER