GÖREVLİ EKİP ENFEKTE OLDU... TOPLU TARAMA SONUÇLARI GECİKTİ

GÖREVLİ EKİP ENFEKTE OLDU... TOPLU TARAMA SONUÇLARI GECİKTİ
Zonguldak'ta Sağlık Müdürlüğünce toplu tarama yapılan maden işçilerinden alınan PCR test sonuçlarının, görevli ekibin enfekte olması nedeniyle geciktiği ortaya çıktı. Yeni ekibin göreve başlaması üzerine sonuçların çıktığı öğrenilirken Vali Mustafa Tutulmaz da "Sağlık Müdürlüğü bu konuda gerekli incelemeyi şu anda yapıyor. Soruşturma ve incelemelerini yapıyor. Gereğini yapıyor. Devlette hiçbir şey kenarda kalmaz" diye konuştu.

En fazla vaka sayısının yaşandığı illerden olan Zonguldak'ta yer altında çalışan maden işçileri için geçtiğimiz günlerde İl Sağlık Müdürlüğünce toplu tarama işlemi gerçekleştirildi. Korona virüs salgını dolayısıyla alınan PCR testlerinin sonuçları için işlem yapacak olan görevli ekip iddialara göre enfekte oldu. Ekibin kendini izole etmesinin ardından yerine yeni bir ekip görevlendirildi. Ancak bu süreçte madencilerden alınan PCR test sonuçlarında gecikme yaşandı.

İddialar üzerine gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Mustafa Tutulmaz, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını açıkladı. Vali Tutulmaz, "Bu konuda Sağlık Müdürümüzden bilgi aldım. Olay şöyle ortaya çıkmış. Öncelikle şunu söyleyeyim bunun bir bahanesi yok. Kabul edilebilir bir şey değil. Ancak o hafta içerisinde alındığı gün bir tarama sonucuymuş. Tarama yapılıyor. Zaman zaman Sağlık Müdürlüğü toplu çalışılan yerlerde tarama yapıyor. Taramanın sonucu olarak alınmış kayıtlar. Bu alınan PCR testlerinin incelenmesi aşamasında o bölümdeki tüm arkadaşlarımız enfekte olmuşlar. Enfekte olunca oraya yenileri gelmiş. O arada gözden kaçan husus olmuş. Sağlık Müdürlüğü bu konuda gerekli incelemeyi şu anda yapıyor. Soruşturma ve incelemelerini yapıyor. Gereğini yapıyor. Devlette hiçbir şey kenarda kalmaz" diye konuştu.Kaynak://www.ereglidemokratmedya.com/gorevli-ekip-enfekte-oldu-toplu-tarama-sonuclari-gecikti-79391.html

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
dadaş
dadaş - 2 hafta Önce

HE HE TAMAM...

SIRADAKİ HABER