Görevlerinden uzaklaştırılan hemşireler görevlerine döndü

DEÜ Hastanesinde sendikal faaliyetleri sebebiyle hukuksuz şekilde görevden uzaklaştırılan SES İşyeri Temsilci Günseli Uğur ve Arzu Sert bugün görevlerine geri döndü.

Görevlerinden uzaklaştırılan  hemşireler görevlerine döndü

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde sendikal faaliyetleri gerekçesiyle hukuksuz şekilde haklarında geçici uzaklaştırma kararı verilen SES İşyeri Temsilci Günseli Uğur ve Arzu Sert, bugün rektörlük kararıyla görevlerine geri döndü.

5 Mart 2021 günü hastane yemekhanesinde, pandemi sırasında yaşamlarını yitiren sağlık emekçilerini anmak üzere gerçekleştirdikleri 1 dakikalık eylem sonrasında 8 Mart günü haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen Günseli Uğur ve Arzu Sert, yaklaşık 6 ay sonra aynı görev yerlerine iade edildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Konuyla ilgili görüştüğümüz SES İzmir Şubesi Avukatı Hasan Hüseyin Evin, “Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetimi hukuk tanımazlıkta sınırları fazlasıyla aşmış durumda, her türlü işlemlerinde tam bir keyfilik ve iş bilmezlik var. Sendikaları ehlileştirme girişimlerinin aracı olarak bu tür baskı ve hukuk dışı uygulamalarda ısrarcılar. Ancak unutulmamalı ki pek çok bedel ödeyerek bugünlere gelen sendikalar mücadeleden vazgeçmeyecek. SES, güdümlü sendika olmayacak. Sendikal haklara yönelen bu ve benzeri saldırılar ve mobbing niteliğindeki hukuksuz uygulamalar sonlanıncaya ve sorumlular hesap verinceye kadar mücadelemiz devam edecektir” dedi. (İzmir/EVRENSEL)

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 12:04

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahiret
Ahiret - 2 ay Önce

Ses sendikasını iyi tanırız elbet gün gelir herkes yaptığının bedelini öder

123
123 - 2 ay Önce

ses helal olsun

SIRADAKİ HABER